Dogecoin Fiyatı Elon Musk Tweetiyle Uçuşa Geçti

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 4 Şubat sabahı Dogecoin (DOGE) ile ilgili bir tweet daha attı. DOGE fiyatı 24 saat içerisinde yüzde 25’ten fazla yükseldi.

2020 yılından beri Dogecoin (DOGE) ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapan Elon Musk, bunlara bir yenisini ekledi. Twitter hesabından bir roketin görselini paylaşan Elon Musk bunun altına tek kelimelik bir yorum ekledi: “Doge.”

DOGE fiyatı bu haberle fırladı

Dogecoin, Elon Musk tarafından yapılan bu paylaşımla değerlenmeye başladı. CoinGecko verilerine göre DOGE, 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yüzde 45’ten fazla değer kazandı. Bunun yüzde 18’lik kısmı, 20 dakikalık zaman dilimi içerisinde kaydedildi.

DOGE fiyatısaat10:55 itibarıyla 0.047 dolar seviyesinde. Reddit ve Twitter gibi platformlardaki yatırımcılar, onun 1 dolara kadar yükselip yükselmeyeceğini merak ediyorlar. Elon Musk, fiyattaki bu hareketlilik sonrası 10:57’de yeni bir tweet paylaşıp şu görseli yayınladı:

Bybt verilerine göre, sadece 1 saat içerisinde 8 milyon dolarlık vadeli DOGE pozisyonu tasfiye oldu. Buna karşılık, aynı zaman dilimi içerisinde tasfiye olan Bitcoin pozisyonları 4.4 milyon; Ether pozisyonları 5.4 milyon dolar değerinde.

“Elon, emin misin?”

Kripto para borsası Huobi’nin sosyal medya ekibi, Elon Musk’ın bu tweetine bir yanıt verip “Emin misin?” şeklinde bir soru sordu. Elon Musk birkaç haftadır bitcoin ve dogecoin gibi kripto paraların fiyatını manipüle etmekle suçlanıyor.

Musk bu soruya, “En muhtemel sonuç, en eğlenceli olandır.” diyerek yanıt verdi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Dogecoin Fiyatı Elon Musk Tweetiyle Uçuşa Geçti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...