Dogecoin Kurucusu: ‘Hala Tacize Uğruyorum’

Dogecoin (DOGE) projesinin kurucularından olan Billy Markus, hafta boyu yaşanan gelişmelerin ardından bir mesaj paylaştı.

Dogecoin (DOGE), Robinhood’da yaşanan gelişmeler sonrasında değerlendi.

‘2015’te tüm coinlerimi sattım’

Yazılım mühendisi olan Billy Markus eskiden IBM’de çalışıyordu. Markus 2013 yılında Jackson Palmer ile tanıştı ve ikili, o yılın aralık ayında Dogecoin projesini geliştirdi. Markus 2014; Palmer ise 2015 yılında projeden ayrıldığını açıkladı.

Billy Markus, bugün projeden ayrıldıktan sonra sahip olduğu tüm DOGE coinleri sattığını açıkladı. Bu kararı 2015 yılında, maddi sebepler yüzünden aldığını söyleyen Markus, oradan kazandığı parayla kendisine bir “Honda Civic” aldığını söyledi. Markus’un o dönemde ne kadar DOGE’u vardı, bilinmiyor.

‘Tacize uğradığım için ayrıldım’

Markus’un deyimine göre DOGE’un bu hafta çizdiği grafik, kimilerinin “milyonlarca dolar kazanmasıyla” sonuçlandı. Yaşanan gelişmeler sonrası insanlardan çok fazla mesaj almaya başlayan Markus, Dogecoin ile arasındaki ilişkiye dair şunları söyledi:

“Arkadaşlar 2015 yılında işten çıkarılınca tüm DOGE’larımı sattım. Kendime bir Honda Civic alacak kadar para kazandım. Dogecoin’den bundan yedi sene önce, kripto para topluluğundan gördüğüm taciz yüzünden ayrıldım. Bu tacizler yeniden başladı. … Kendimi acındırmaya çalışmıyorum, maddi durumum yerinde. Ama insanlar artık hiçbir bağlantımın olmadığı bir projede, bir şeyler yapmamı bekliyorlar. Bunları halimi anlayın diye söylüyorum.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Dogecoin Kurucusu: ‘Hala Tacize Uğruyorum’”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...