Dogecoin’de performans geliştirmeleriyle yeni bir versiyon çıktı

Elon Musk’ın attığı tweet’lerle birlikte müthiş bir reklam kampanyasına sahip olan ve 6 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Dogecoin konusunda, şöhretli kripto paranın geliştiricileri de harekete geçti.

Japon avcı köpeği Shiba Inu ile temsil edilen coin’in geliştiricileri dün yaptıkları açıklamayla, senkronizasyonda hızlandırma ve onaylanmamış işlemler için bir bekleme alanı olan “mempool”da sona erme süresinin azaltılmasını sağlayan protokol çekirdeğinin yeni bir sürümünü oluşturduklarını belirttiler. Açıklamada, yeni Dogecoin sürümünün önemli performans iyileştirmeleri içeren küçük bir güncelleme olduğu belirtildi.

Geliştiriciler ayrıca, bir blok başka bir düğüme gönderildiğinde gerçekleştirilen ve pahalı olan entegrasyon kontrollerini kaldırdıklarını, bunun yerine ise bir DOGE düğümünün blokları yükleme hızını önemli ölçüde artırdıklarını aktardılar. Yeni çekirdek ayrıca işlemlerin mempool’daki ‘cache’ süresini de 336 saatten 24 saate düşürdü.

Elon Musk ve birçok ünlü ismin tweet’lerine konu oldu

2013 yılında şaka amaçlı olarak ortaya çıkan Dogecoin yaptığı büyük “pump” hareketleriyle bilinirken bu sene ise Tesla kurucusu Elon Musk’ın desteğini aldı. Musk’ın tweet’lerinden sonra inanılmaz bir “FOMO” oluşan DOGE için Gene Simmons ve Snoop Dogg gibi isimler de birçok kez olumlu görüş bildirip daha büyük kalabalıklarının ilgisinin bu yöne çevrilmesini sağladılar.

Adeta gönüllü bir reklam kampanyasıyla müthiş bir yükseliş yaşayan Dogecoin, 10 milyar dolarlık piyasa değerini de aşıp ilk 10 büyük kripto para arasına girmeyi başardı ancak daha sonra geriye düştü. DOGE şu anda 6.27 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. en büyük kripto para konumunda.

Fiyatlar ve coin’e olan ilgideki artış ise geliştiricilerin, DOGE’u sadece şirin bir köpek ile anılmaması gerektiği konusunda fikir birliğine itti.

DOGE geliştirme birimi şefi Ross Nicoll konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İnsanlar bunun bir şaka kripto parası olduğunu söylüyor ama biz kodlar konusunda çok ciddiyiz. İlgi artmaya başlayınca biz de paranın çalışıyor olmasını sağlamak istedik” dedi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Dogecoin’de performans geliştirmeleriyle yeni bir versiyon çıktı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...