Dört Ay Önce Aldığı NFT’yi Yarı Fiyatından Ucuza Satışa Çıkardı

CryptoPunks koleksiyonundaki nadir eserlerden birine sahip olan yatırımcı, NFT’sini yarı fiyatından daha ucuza satışa çıkardı.

CryptoPunks koleksiyonundaki dokuz Alien Punks eserinden birine, #5822 numaralı esere sahip olan yatırımcı, NFT’sini 9 bin ether (ETH) karşılığında satışa çıkardı.

NFT’yi satışa çıkaran kişi, Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal. Kendisi bu NFT’yi 12 Şubat tarihinde, o dönemde 23.7 milyon dolar eden 8 bin ETH karşılığında satın almıştı.

Thapliyal, NFT’yi satın aldığı sırada bu işlemi Compound aracılığıyla gerçekleştirdiğini söylemiş, Compound’un kurucusu Robert Leshner da kendisini bu işlem için tebrik etmişti.

Thapliyal, şu anda bu NFT’yi kendi ödediği fiyata kıyasla bin ETH daha yüksek bir fiyatla satışa çıkarıyor. Ancak ETH fiyatındaki düşüşle birlikte, NFT’nin değeri dolar cinsinde yarıdan fazla değer kaybetti.

Ether fiyatı, kripto para piyasası genelinde yaşanan düşüşün ardından yılbaşındaki fiyatına kıyasla yaklaşık yüzde 70 oranında düştü. Bu sırada, en meşhur koleksiyonlardaki NFT’lerin değeri bile haziran ayında yüzde 30’dan fazla düşüş gösterdi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Dört Ay Önce Aldığı NFT’yi Yarı Fiyatından Ucuza Satışa Çıkardı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...