Dünyaca Ünlü Markaların Kriptoya Artan İlgisi Devam Ediyor: Fransız Marka Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek

Fransız lüks giyim markası Balenciaga, ABD’de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ödemelerini kabul edecek.

Moda sektörünün bilinen dergilerinden Women’s Wear Daily’nin (WWD) 23 Mayıs tarihli haberine göre Balenciaga, ABD’den başlayarak kripto para birimi ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Marka, New York’taki Madison Avenue ve Beverly Hills’deki Rodeo Drive dahil olmak üzere önemli noktalarda bulunan mağazalarında ve balenciaga.com‘da kripto para birimi ödemelerini kabul edecek.

Başlangıçta Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul edecek olan marka, ilerleyen zamanlarda diğer kripto para birimlerini de eklemeyi düşünüyor. Balenciaga’nın şu an için hangi ödeme sağlayıcı ile çalışacağı belirsizliğini koruyor.

Marka, kripto para birimlerinde yaşanan dalgalanmalar ve bundan endişe duyup duymadıkları hakkında yaptığı açıklamada, “Balengiaga kripto paralar hakkında uzun vadeli düşünüyor. Yaşanan dalgalanmalar yeni bir şey değil.” ifadelerine yer verdi.

Balenciaga, bu yıl içerisinde kripto para ödemelerini kabul eden Gucci ve TAG Heuer gibi dünyaca ünlü markalar arasına katıldı. İsviçreli lüks saat markası TAG Heuer, bu ay içinde ödeme sağlayıcı Bitpay aracılığıyla Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum dahil 12 kripto para biriminde ödemeleri kabul edeceğini duyurmuştu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Dünyaca Ünlü Markaların Kriptoya Artan İlgisi Devam Ediyor: Fransız Marka Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...