Efsanevi analist Peter Brandt’den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Bitcoin’in 40.000$,’ın üzerinde ivme kazanmasının ardından, kripto piyasasının en ünlü ve en güvenilir analisti Bitcoin dip seviyesini açıkladı.

Kripto piyasasının en ünlü ve en güvenilir analisti olan Peter Brandt, Bitcoin’in dibi gördüğünü söylüyor!

Bitcoin, 19 Mayıs’da test ettiği en düşük seviye olan 30.000$’dan yaklaşık %40 oranında arttı. Piyasanın ivme kazanmasının ardından Brandt, dünkü düşüş sırasında Bitcoin dip seviyesinin göründüğünü söyledi.

Peter Brandt, büyük çöküş öncesi 510.000’den fazla takipçisine Twitter üzerinden uyarıda bulunmuştu.

bitcoin dip Efsanevi analist Peter Brandt'den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Bu zamana kadar Bitcoin’in neredeyse her büyük fiyat hareketini doğru tahmin eden analist, 2 Mayıs’ta, belki bu ay veya bu yıl içinde olmasa bile nihayetinde piyasada çok büyük bir düzeltmenin gerçekleşeceğini öngördüğünü ifade etmişti.

Pazartesi günü ise mevcut geri çekilmenin Mart 2020’den beri gördüğümüz en büyük geri çekilme olduğunu hatta bunun, beklediği düzeltme olabileceğini ima etti.

Twitter’a giderek, yaşanan piyasa çöküşünde artık dibin görüldüğünü söyledi.

bitcoin dip Efsanevi analist Peter Brandt'den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi diplerde!

Piyasa duyarlılığını ölçmenin popüler bir yolu olan Korku ve Açgözlülük Endeksi oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

Korku ve Açgözlülük endeksi, piyasadaki hakim duygu durumunu ölçerek ortaya koyar.

  • Bitcoin korku endeksi dibe vurduğunda yükselişin, açgözlülük tarafına çıktığında ise düşüşün işareti olarak algılanır.
  • Endeks puanı 0 ila 100 arasında değişmekte olup, sosyal medya, volatilite, anketler, hacim ve Bitcoin hakimiyetinden veri toplayarak ve bu verileri değerlendirerek pazarın günlük duyarlılığı ile ilgili ortaya bir ölçüm koymaya çalışır.
  • 0 puan aşırı korkuyu gösterirken; 100 ise aşırı hırs ve açgözlülüğü temsil eder.

Bitcoin yatırımcıları, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre şu anda nerede?

bitcoin dip Efsanevi analist Peter Brandt'den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin yatırımcılarının, 2020 Mart ayında yaşanan ayı piyasasındakine benzer bir korkuya sahip olduklarını ortaya koyuyor. Şimdi Endeks, 2021’de yeni bir dip yaptı ve 11’e düştü.

Bu, tüm piyasanın pandeminin neden olduğu finansal çöküşten sarsıldığı tarih olan 17 Mart 2020’deki göstergeden sadece üç puan daha yüksek. O zamanlar BTC, 4 bin doların altına düşerek dip yapmıştı.

Genellikle tarihsel olarak, korku bu kadar büyüdüğünde, piyasa dibe vurma eğilimi gösterir. Yani böyle dönemlerde yaşanan düşüşlerde piyasa en dip seviyeleri görür. Bu da Brandt’in dip konusundaki fikrini destekliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Efsanevi analist Peter Brandt’den çarpıcı Bitcoin dip yorumu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...