Emirates Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük havayolu şirketi Emirates, Bitcoin ödemelerini entegre etmeyi planladığını duyurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük havayolu şirketi Emirates, Bitcoin (BTC) ödemelerini entegre etmeyi planladığını duyurdu. Emirates, şirketin internet sitesinden alınıp satılabilecek NFT’ler piyasaya sürmeyi de planlıyor.

Şirket COO’su Adel Ahmed Al-Redha, Dubai merkezli havayolunun kripto ödemeleri, blockchain takip, metaverse ve NFT gibi blockchain ilişkili projelere odaklanacak yeni çalışanlar istihdam edeceğini aktardı.

Al-Redha’ya göre şirket, hava taşıtı kayıtlarını tutmak için blockchain kullanmak istiyor. Yönetici operasyonlar, eğitim, internet sitesi satışları ve havayoluyla ilişkili diğer deneyimleri dijital dünyaya taşımak için metaverse’ü de kullanabilir. COO, bunun söz konusu süreçleri “daha interaktif” hale getireceğini düşünüyor.

Pandeminin sona yaklaşmasıyla birlikte havayollarının da geri döndüğünü söyleyen Al-Redha, şirketin erişimini artırmak için Bitcoin ödeme hizmeti ve NFT koleksiyonu gibi yeni teknolojileri benimseyeceğini belirtti.

Fransız havayolu Air France de Şubat 2021’de COVID-19 test sonuçlarını doğrulayan blockchain tabanlı bir sistem oluşturmak için çeşitli kuruluşlar ile iş birliği yapmıştı.

Letonya merkezli havayolu airBaltic ise Mart 2021’de ödeme seçeneklerine Dogecoin (DOGE) ve Ether’i (ETH) ekledi. BTC’yi 2014’ten beri kabul eden şirket; USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve Gemini Dollar (GUSD) gibi stablecoin’ler ile de ödeme alıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Emirates Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...