En eski Bitcoin madencilerinden Bixin’in 6600 BTC’lik büyük yatırım planı

En eski Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Bixin, yatırım yapmak üzere 66 milyon dolar değerinde 6600 BTC’lik yeni bir fon oluşturdu.

En eski Bitcoin madencilik operatörlerinden ve cüzdan girişimlerinden olan Bixin, 66 milyon dolar değerinde tam 6600 Bitcoin’i yeni bir fona tahsis etti.

CoinDesk’te yer alan habere göre şirket cuma günü, bu fonla arbitraj, Bitcoin vadeli işlemleri ve trend analizi gibi stratejileri benimseyen kantitatif ‘trading’ fonlarına yatırım yapacak. Bixin, aynı zamanda elindeki Bitcoin’leri artırmayı hedefliyor.

“Bitcoin’e çok güçlü şekilde inanıyoruz”

2018 yılının sonlarında Huobi borsasından Bixin’e geçen ve şu an şirketin madencilik işleri ve destek fonları denetleme görevini icra eden Liu Fei konuyla ilgili olarak, “Biz Bitcoin’e çok güçlü şekilde inanıyoruz. Ve görmek istediğimiz şey, Bitcoin ekosisteminin Çin’de ya da başka bir ülkede silolar içinde sıkışıp kalması kesinlikle değil! Umuyoruz ki bu fon destekleri sayesinde Bitcoin ekosistemi daha iyi bir küresel likidite yapısına sahip olacak” dedi.

Kurucusu, 2009’da madencilik yapmaya başladı

Bixin, 2009 gibi erken bir dönemde madencilik yapmaya başlayan Wu Gang tarafından 2014 yılında kuruldu. Şirket, kısa sürede Çin’de en çok bilinen Bitcoin cüzdan ve madencilik operatörlerinden biri olmayı başardı.

2018’in sonlarında ve 2019’un başlarındaki ayı piyasasında kendi kendine madencilik sistemi yatırımlarını büyüten şirket, şu anda Bitcoin ağının toplamının yüzde 2.5’luk bölümünü oluşturan yaklaşık 300 megawatt saat, yani kabaca saniyede 3.000 ‘petahash’ (PH / s) bilgi işlem gücüne sahip Bitcoin madencilik tesisleri işletiyor.

Bixin, 2018 yılında özel sermayesiyle bir yatırım ve finansal hizmet departmanı kurdu. Böylece, madencilik devi Bitmain’in büyük rakibi MicroBT dahil olmak üzere, Çin’in önde gelen kripto para girişimlerine ciddi yatırımlar yaptı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “En eski Bitcoin madencilerinden Bixin’in 6600 BTC’lik büyük yatırım planı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...