Enpara’dan Bitcoin borsalarına ilişkin açıklama

Finansbank’ın bir alt kuruluşu olan Enpara, kripto para yatırımcılarının hesaplarının bloke edildiği iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Bugün ortaya atılan çeşitli iddialarla Finansbank’ın bir alt kuruluşu olan Enpara‘nın kripto para borsalarından para alıp gönderen müşterilerinin hesaplarını bloke ettiği yazılmıştı.

Bir Enpara kullanıcısı olan Burhan Bulut, Twitter’dan yasa dışı bahis işlemi ve arbitraj amacıyla yurt dışına herhangi bir para transferi gerçekleştirmediğini, Enpara ile yalnızca BtcTurk ve Paribu’yu kullandığını, buna karşın hesabının bloke edildiğini iddia etti.

Enpara’dan yalanlama

Şikayetler üzerine Enpara’nın resmi Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada “Kripto para borsalarına para gönderip alan müşterilerimizi engellemeye dönük özel bir politikamız bulunmuyor, birçok müşterimizin bu işlemlerini sorunsuz olarak gerçekleştirmeye devam ettiğini belirtmek isteriz.” denildi.

Enpara’nın kripto para borsalarından para alıp gönderen müşterilerinin hesaplarına erişimi engellediği ilk kez iddia edilmiyor. Daha önce de birçok defa buna benzer şikayetler paylaşılmıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Enpara’dan Bitcoin borsalarına ilişkin açıklama”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...