Erken dönem Bitcoin madencisinden 2022 için 100 bin dolar fiyat hedefi

Erken Bitcoin madencilerinden analist David Zeiler, Bitcoin fiyatının 2022 itibariyle 6 haneli rakamlara ulaşacağını belirtti.

Bitcoin’in 2021 yılında 3 kattan fazla bir yükseliş yaşayabileceğini belirten Zeiler, gelecek sene fiyatın 100 bin dolar olabileceğini söyledi.

Bitcoin bu dev ilerleyişinde Mayıs 2020’de gerçekleşen ödül yarılanmasının itici güç olacağını belirten analisti verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Ödül yarılanmaları önceden kodlanmış otomatik yaşanan olaylardır. Her 4 yılda bir gerçekleşirler. 2011’deki kısa madencilik dönemimde ödül 50 Bitcoin’di. Şu anda bu rakam 10 yıl öncesine göre çok aşağıda…”

Bitcoin’i yeni zirvelere taşıyan talebin birçok kaynaktan geldiğini belirten Zeiler geçmişte bunu perakende yatırımcının sağladığını, şimdi de Square, Robinhood ve PayPal gibi geniş kitleye ulaşabilen şirketlere dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı:

“Square’in CashApp’i ile şu anda Bitcoin alabilirsiniz. Robinhood ve hatta PayPal ile de… Daha önce Bitcoin almak için birçok engel aşmak zorunda olan yatırımcılar artık bu uygulamalar sayesinde BTC’ye çok daha rahat ulaşabiliyorlar. Sadece PayPal’dan alınan Bitcoin, yeni çıkarılan Bitcoin’lerin yüzde 100’ünü içine çekiyor”

Zeiler ayrıca, kripto paraların artık geleneksel finans çevreleri tarafından daha çok kabul edildiğini ve en başta Bitcoin’in ciddi şekilde ilgi gördüğünü belirtti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Erken dönem Bitcoin madencisinden 2022 için 100 bin dolar fiyat hedefi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...