Eski Goldman yöneticisi: Derin cepliler, aynı hızla hem altın hem Bitcoin alıyor

Eski Goldman Sachs başkan yardımcısı Jason Urban, büyük yatırımcıların hem altına hem de Bitcoin’e eşit derecede yatırım yaptığını ileri sürdü.

Eski Goldman Sachs trader’ı derin cepli yatırımcıların değer deposu olarak hem Bitcoin hem de altın satın aldığını iddia ediyor.

Kitco News’a konuşan DrawBridge Lending CEO’su Jason Urban, büyük yatırımcıların altın ve Bitcoin’e eşit hızda bahis oynadığına şahit olduğunu söylüyor.

Urban, “Kurumsal alanda iş yapan biri olarak, altın ve diğer değerli metallerden alım yaptığını gördüğüm insanlar ayrıca Bitcoin de alıyorlar ve bunu aynı anda ve eşit miktarlarda yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Urban’a göre değişen ekonomik ortam her iki varlıkta da yeni yatırımları tetikliyor. Eski Goldman Sachs trader’ına göre, bu tür defansif varlıklar koronavirüs salgının getirdiği finansal dalgalanmanın ortasında kaldıraç görevi görüyor.

Dünya eşi görülmemişi deneyimliyor

Urban, dünyanın daha önce eşi görülmemiş bir şey yaşadığını ve insanların bu tür varlıklara yönelmelerini anladığını belirterek “Altın, gümüş gibi enflasyona karşı bir hedge olan geleneksel varlıkları seviyorum ama Bitcoin ve diğer dijital varlıklar gibi yeni alternatifleri de seviyorum.” dedi.

Altın ve Bitcoin neden aynı sınıfta?

Ayrıca neden Bitcoin ve altını aynı varlık sınıfı kategorisine koyduğunu açıklıyor:

“Bitcoin’in kıtlığı altın ile benzer ve bundan dolayı değerini devalüe etmek için aktif olarak çalışan bir parti ya da hükümet yok. Banka hesabınızda dolar tutuyorsanız daima hükümetin daha fazla para basmaya başlama ihtimali vardır ancak devlet daha fazla altın basamaz ve kesinlikle daha fazla Bitcoin basabilen bir hükümet yoktur.”

Öte yandan Urban, her iki varlık birçok açıdan benzer özelliklere sahipken lider kripto paranın fiyatında daha fazla değişkenlik yaşandığını kabul ediyor:

“Daha değişken olmak, altından saptığı alanlardan biridir, ancak tam olarak altın gibi olsaydı hem altını hem de Bitcoin’i tutmaya gerek kalmazdı.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Eski Goldman yöneticisi: Derin cepliler, aynı hızla hem altın hem Bitcoin alıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...