Eski Microsoft çalışanından 10 milyon dolarlık kripto para hırsızlığı

Eski Microsoft çalışanı Volodymyr Kvashuk, 10 milyon dolarlık kripto para hırsızlığından tutuklandı. Kvashuk’un çaldığı paralarla kendine göl manzaralı bir ev ile lüks bir araba aldığı belirtiliyor.

Habere göre, Volodymyr Kvashuk adındaki eski bir Microsoft çalışanı, 10 milyon dolarlık kripto para hırsızlığından tutuklandı.

Tesla marka araç ve göl manzaralı ev

Ukrayna vatandaşı olan 25 yaşındaki bu adamın insanlardan topladığı paralarla 160 bin dolar değerinde bir Tesla marka araba ve 1.7 milyon dolarlık göl manzaralı bir ev satın aldığı iddia ediliyor. Khasvuk’un dolandırıcılığı sürdürdüğü 7 ay boyunca banka hesaplarına 2.8 milyon dolarlık bir para girişi olduğu tespit edildi.

Kvashuk özellikle de Microsoft ürünleri karşısında para değeri bulunan kripto para hediye kartlarını çalmak ve bunları daha sonra internette yeniden satmakla suçlanıyor.

Kvashuk’un avukatına göre, şüpheli Microsoft’un çevrim içi satış platformunu test etmesine yardımcı olmuş. Ve yine avukatın konuyla ilgili sorulara cevap vermediği belirtiliyor.

Güvenlik açıkları

Nisan ayında, bazı kripto para kullanıcıları, Microsoft tabanlı e-posta servislerinin – Outlook, Hotmail ve MSN- kripto para hırsızı hacker’lar tarafından saldırıya uğradığını bildirmişlerdi.

Bu kullanıcılardan birisi, e-posta adresindeki güvenlik açığı nedeniyle hacker’ların onun Kraken’deki hesabını sıfırladığını iddia etmişti. Öte yandan, Microsoft yılın ilk aylarında böyle bir güvenlik açığının varlığını da doğruladı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Eski Microsoft çalışanından 10 milyon dolarlık kripto para hırsızlığı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...