Eski SEC başkanı: SEC, Ripple davasında tamamen haksız

Eski New York York Güney Bölge Savcısı ve SEC’nin eski liderlerinden olan Mary Jo White, Fortune’a verdiği demeçte, SEC’nin Ripple konusunda tamamen hatalı olduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava gündemden düşmüyor. SEC tarafından Ripple’a karşı açılan davada, ilk duruşma 22 Şubat Pazartesi günü görülecek. Bu ön duruşmada taraflar ve avukatları ilk defa hakim karşısına çıkacaklar.

Eski New York York Güney Bölge Savcısı ve SEC’nin eski liderlerinden olan Mary Jo White, Fortune’a verdiği demeçte, SEC’nin Ripple konusunda tamamen hatalı olduğunu söyledi. White, “Allayıp pullamaya gerek yok. Yasal açıdan ve gerçeklere göre, tamamen hatalılar.” dedi.

Her ne kadar SEC’nin eski başkanı olsa da White, şu anda Ripple’ın avukatlığını üstleniyor. White, Ripple’ı SEC’ye karşı savunacak avukatlar arasında da bulunuyor.

White ayrıca SEC’den ayrılmadan sadece birkaç gün önce Ripple’ın dava edilmesi kararını aldığı için meslektaşı Jay Clayton’ı da eleştirdi:

“Eski bir ABD savcısı ve SEC başkanı olarak çözüme kavuşmasının bu kadar uzun süreceği açık olduğunda o davayı açmamanız gerektiğini bilirsiniz. Bu adımı attıktan sonra kapıdan çıkıp gidemezsiniz.”

White ayrıca bunun keyfi bir dava olduğunu öne sürdü ve SEC’nin yakın zaman önce XRP’den sonra geliştirilen bir başka popüler kripto para olan Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını açıkladığına dikkat çekiyor. White, SEC’nin davası nedeniyle 15 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaybı olduğunu ve esas olarak SEC’nin korumakla yükümlü olduğu sıradan yatırımcıların bundan zarar gördüğünü ifade etti.

Öte yandan White, Ekim ayında mahkemeden bir özet karar çıkabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte iki taraf, o zamandan önce bir anlaşmaya da varabilirler.

Son olarak SEC, birkaç gün önce Ripple’a karşı şikayetinde değişikliğe gitti. Kurum, şikayet dosyasına yeni eklemeler yaptı ve 71 sayfalık dosya, 79’a çıktı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Eski SEC başkanı: SEC, Ripple davasında tamamen haksız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...