ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum (ETH) fiyatı yeniden yükselişe geçebilecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin‘den (BTC) sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), hafif bir yükseliş rallisine girdiği izlenimini verse de 140 dolardaki direnç noktası yüzünden ciddi sıkıntılar yaşıyor ve tam olarak yükseliş moduna geçemedi.

ETH Yorum Güncel

Ethereum son 24 saat içerisinde %2,63’lük bir yükseliş elde etti ve fiyatı 137 dolardaki direnç noktasının üstüne çıktı. Daha önce direnç görevi gören 137 dolar şimdilerde ise destek olarak devam ediyor. ETH/USD işlem çiftinin %23,6’lık Fibonacci geri çekilme seviyesinden bir sıçrama yaptığı görülüyor.

Bu da ETH fiyatının teknik direnç olan 140 doları ve bunun yanı sıra psikolojik direnç olan 150 doları aşması gerektiği gerçeğini ortaya çıkartıyor. Ethereum daha önce de 2019 yılının ikinci çeyreğinde psikolojik desteği aştıktan sonra ciddi bir ralliye giriş yapmıştı.

Ethereum Yorumları

ABD cephesinden gelen olumlu yorumlar Bitcoin’in dün gece ABD borsaları açıkken yine yükselmesine neden oldu. Bu olumlu hava sadece lider kripto parayı değil bütün kripto para piyasasını etkiledi ve ETH’nin yükselişinin bir sebebi de bu olarak gözüküyor.

Teknik indikatörlere ve Ethereum’un 2020 yılındaki gidişatına bakıldığında göreceli güç endeksinin (RSI) iyimser bir görüntü çizdiği görülebiliyor. Bu bazen ivmenin daha sert devam edeceği anlamına gelse de bazen de sert düşen varlıkların yatay grafik çizeceği şeklinde yorumlanıyor.

Ethereum 137 doların altına düşerse yine tehlike sinyalleri çalabilir ancak fiyatın 141 doların üzerine çıkması bugünün sonunda 150 dolara kadar ralli olabileceğini gösteriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ETH/USD Teknik Analizi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...