“Ether kayası”na 500 bin dolar veren Justin Sun: Picasso tablosu gibi…

TRON kurucusu Justin Sun, 500 bin dolar verdiği EtherRock NFT’si için ilginç bir yorumda bulundu ve “Bu NFT, 1932’deki bir Picasso tablosu gibi” yorumunu yaptı.

Geçtiğimiz ay, çok tartışılan kaya NFT’si “EtherRock” eseri için tam 500 bin dolar veren TRON kurucusu Justin Sun, aldığı eseri övdü. Bilindiği üzere “EtherRocks” yani “Ether kayaları” en eski NFT ürünlerinden ve bu senenin başından itibaren NFT endüstrisindeki büyük ilerlemeyle ilgi çekmeye başlamışlardı.

300 dolara satılmışlardı

Ethereum blok zincirinde token’laştırılmış olan 100 dijital kaya koleksiyonu, 2017 yılının Aralık ayında üretilmişti. Bu NFT’ler yaratıldıktan kısa süre sonra ise 0.0999 ETH fiyata satılmışlardı. O dönem bu rakamın karşılığı 300 dolara eşitti. Ancak 4 yıl sonra işler değişti, kripto para endüstrisi, DeFi ve ardından NFT’ler beklenmedik şekilde büyüdü ve milyonların ilgi gösterdiği bir sektör haline geldi. Şimdi bu dijital varlıklar 135 bin ilâ 3 milyon dolar arasında fiyatlanıyor.

Justin Sun: Kripto para evreninin dışında olanlar anlayamaz

Bloomberg’e bir röportaj veren TRON kurucusu, bu eser için harcanan paranın önemli olmadığını dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Birçok sanat çalışmasının başladığı yıl olan 1932’deki bir Picasso tablosu gibi… 2017’deki birçok NFT sanat eseri de bu endüstrinin başlangıcı diye düşünüyorum. Kripto para evreninin dışındaki insanların bu durumu anlayabileceğini pek düşünmüyorum. Yine de NFT’ler çok daha değerli bir hale gelecektir. Sektör de büyümeye devam edecektir”

“Ortalama bir trader için bile fırsat her zaman vardır”

NFT’lerin çoğunun adil bir fiyatla satışa sunulmasının, balinalar ve eser üreticileri için onlar üzerinde bir kontrol sağlamasını engellediğini ve bu sayede küçük yatırımcının da ürünü alabildiğini belirten Sun, “Ortalama bir trader için bile kripto evreninde her zaman fırsat vardır. Bu yüzden ön saflarda olmak önemlidir” dedi.

Ether kayası Sun’ın elindeki tek NFT eseri de değil. TRON kurucusu daha çnce de, Picasso’nun ünlü eseri “Femme nue couchée au collier”nin token’laştırılmış ürününü de 20 milyon dolara satın almıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on ““Ether kayası”na 500 bin dolar veren Justin Sun: Picasso tablosu gibi…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...