Ethereum kullanıcılarına büyük müjde!

Ethereum merakla beklenen Londra Hard Fork’u için en önemli adımları atıyor.

DeFi sektörü Ethereum’a çok fazla yeni kullanıcı getirdi. Bununla birlikte Ethereum ağı eskisinden daha büyük bir mücadele içerisinde. Ağda artan işlem ücretleri kullanıcılar için büyük sorun teşkil ediyor.

Gözler Ethereum’un bu yaz yapmayı planladığı Londra güncellemesinde. Londra hard fork’u Ethereum ağının daha verimli çalışmasını ve daha düşük işlem ücretlerini getirecek. Ethereum şu ana kadar bu yolda iyi bir ilerleme kaydetti. Artık Londra güncellemesi için takvim başlıyor.

Ethereum 24 Haziran’dan itibaren Londra hard forku test ağlarında yayınlamaya başlayacak. Üç test ağından ilki olacak olan opsten önümüzdeki hafta 24 Haziran’da blok yüksekliği 10.499.401’e ulaştığında gelecek. İkinci olarak 30 Haziran’da Goerli ve son olarak 7 Temmuz’da Rinkeby olacak.

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko’ya göre test ağlarında planlanan yükseltme başarı ile tamamlandığında geliştiriciler hard fork’un entegre edileceği ana ağ bloğuna o zaman karar verecek.

Yapılan her güncelleme ETH 2.0’ daha fazla yaklaşıldığını gösteriyor. Bu adımla birlikte bu yaz yapılması beklenen büyük güncellemenin en önemli temelleri atılmış oluyor. Ethereum geliştiricileri yapılacak olan güncellemenin ağa getireceği yeniliklerden heyecan duyduklarını dile getiriyorlar.

Madenciler ise bu güncelleme ile gelirlerinde büyük bir düşüş olacağı gerekçesi ile güncellemeye karşı çıkıyorlar. Ancak son zamanlarda ağın artan işlem ücreti kullanıcılar tarafında büyük bir itiraz konusu.

Büyük geçişin temmuz ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, yaptığı açıklamada güncellemenin gecikmesinin teknik konularla ilgili olmadığını belirtmiş ve gecikmenin insan kaynakları ile ilgili olduğunu vurgulamıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum kullanıcılarına büyük müjde!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...