Ethereum rallisinin sonu ne zaman? Cevap Bitcoin’de gizli!

Belirgin bir direnç seviyesi olmadan, trend olan altcoinin enerjisinin tükendiğini ve trendin tersine döndüğünü nasıl anlayacağız?

Kripto para analistleri ve traderlar varlıkların fiyatları ve hatta fiyat hareketlerini öngörebilir ve okuyabilirler. Ancak özellikle kripto piyasasında kripto paraların fiyat döngülerini tahmin edebilmek son derece güç hatta bazen hiç mümkün değil.

Bir zamanlar, analistler BTC fiyatının 2.000-3000 dolarla kadar yükselebileceğini öngörüyorlardı. Şimdilerde ise tahminler 300.000 dolarlara kadar çıkmış durumda. BTC fiyatı ise 60 bin doların altında ve pek de yükselecek gibi de durmuyor.

Bitcoin’in ana sorunu, paranın başka bir kriptoya, Ethereum’a akması.

bitcoin ethereum
ETH ve BTC Fib karşılaştırması. TradingView

Ethereum-Bitcoin ilişkisi

Ethereum, 2021’de Bitcoin’den daha iyi performans sergiliyor. Ancak aslında ETH kripto para piyasasına girdiği andan itibaren BTC’den daha iyi bir performans içerisinde.

Ethereum, Bitcoin gibi, eski ATH zirvesinin oldukça üzerinde. Yakın vadede duracak gibi de görünmüyor. Ancak ETH, Bitcoin’in yolunu izlerse pek yakında yükselmenin durduğunu görebiliriz.

Bitcoin 2020 başlarında düştüğü yerden kalktı ve eski zirvesini yakaladı. Hatta önce ikiye, sonra üçe katladı. Ancak sonra durdu. Grafikte de görülen BTC’nin geldiği noktada Fib: 3.618. Bu nokta Ethereum için de bir duraklama bölgesi olabilir mi?

ETH/USD pariresi şu anda Fib: 3 noktasına gelmiş durumda. Hedefi Fib: 3.272. Bu gölede Bitcoin’in ilk zorlandığı direnç bölgesi.

BTC Fib: 3.618 bölgesine geldiğinde durakladı, şimdi ETH de bu noktaya geldiğinde duraklayacak mı?

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum rallisinin sonu ne zaman? Cevap Bitcoin’de gizli!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...