Ethereum Vakfı’ndan topluluğu sarsan tutuklamaya ilişkin açıklama

Ethereum Vakfı, Ethereum’un önemli geliştiricilerinden Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanması olayı hakkında bir açıklama yaptı. Vakıf açıklamada, tutuklamaya neden olan seyahati “kişisel bir mesele” olarak tanımladı ve böyle bir seyahatin ne desteklendiğini ne de onaylandığını bildirdi.

Ethereum Vakfı, önemli bir Ethereum geliştiricisi olan Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanmasına kayıtsız kalıyor.

Vice‘ın bildirdiğine göre Ethereum Vakfı, e-posta ile gönderilen bir açıklamada, “Vakıf, Virgil Griffith’e karşı yöneltilen suçlamalardan haberdar. Vakfın Adalet Bakanlığı’nın başvurusunda bahsedilen olaylarda herhangi bir şekilde temsil edilmediğini doğrulayabiliriz. Vakıf, kişisel bir mesele olan böyle bir seyahati ne destekledi ne de onayladı. Gelişmeler oldukça izlemeye devam edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

36 yaşındaki Griffith, Ethereum Vakfı’ndaki en kıdemli araştırmacılardan biriydi. ABD’li yetkililer, Griffith’in Nisan ayında Kuzey Kore’ye seyahat ederek bu ülkeye yaptırımları aşmasına yardımcı olacak şekilde kripto para konusunda yüksek düzeyde teknik bilgi sağladığını ve böylece ABD yaptırımlarını tehlikeye attığını ileri sürüyor. Dahası iddialara göre, Dışişleri Bakanlığı’ndan Kuzey Kore’ye seyahat izni alamayan Griffith, bu ülkeye Çin üzerinden geçti.

Perşembe günü Los Angeles Havalimanı’nda tutuklanan geliştiricinin 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum Vakfı’ndan topluluğu sarsan tutuklamaya ilişkin açıklama”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...