Ethereum yatırımcılarının gözü kulağı Ethereum ETF’sinde

Kelly Strategic Management future tabanlı Ethereum ETF (Ethereum Borsa Yatırım Fonu) başvurusu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) kapısını çaldı.

2021 yılının başında Chicago Emtia Borsasında (CME) Ethereum future işlemleri başlatıldı. Bitcoin future sözleşmelerinin alım ve satım işlemleri 2017 yılından itibaren CME’de gerçekleştiriliyor.

Chicago Emtia Borsasında mikro Ethereum future işlemleri de yürütülüyor. Mikro işlemler sayesinde CME’deki Ethereum vadeli işlemlerin işlem hacmi her geçen gün artış gösteriyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında kripto para piyasalarında uzun süredir beklenilen Bitcoin ETF başvurusu onaylandı. Bu onayı Bitcoin piyasaları çok önceden satış almıştı. Bu beklentinin etkisi ile Bitcoin fiyatları artış trendine girmişti. Nihayetinde 10 Kasım’da Bitcoin, 68 bin doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ekim 2021’de ilk kez bir Bitcoin ETF’yi onayladı. Bu onayın ardından Bitcoin, Nasdaq ve New York Borsası gibi menkul değerler borsalarında işlem görüyor.

SEC, Bitcoin ETF’leri onaylamadan önce “future bazlı Bitcoin ETF’leri” onaylanabileceği imasında bulunmuştu. Bu imanın ardından ABD’li yatırım şirketleri Bitcoin ETF başvurularını future bazlıya çevirdi ve SEC’ten onayı kaptılar.

Şu sıralar rüzgâr Ethereum lehine esiyor. İlerleyen günlerde “future bazlı bir Ethereum ETF’si” SEC tarafından onaylanabilir. Ethereum yatırımcılarının gözü kulağı da SEC’ten gelecek bir onayda.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum yatırımcılarının gözü kulağı Ethereum ETF’sinde”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...