Ethereum’un Düşüşü 320 Dolardan Döndü: ETH Fiyatı Ne Olacak?

Ethereum fiyatının düşüşü bitti mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un fiyatı özellikle 5 Eylül tarihinde %20 ve üzerinde düşüş yaşadı. Kara Perşembe olarak bilinen 12 Mart tarihindeki düşüşten sonra görülen en sert gerileme yaşandı ve kripto para yatırımcıları bunun paniğini yaşamakta.

ETH/USD işlem çifti kısa süre için de olsa 311 dolar seviyesine kadar geriledi ve bu fiyat 2 Ağustos tarihinden beri görülen en düşük seviye olarak biliniyor. Bunun devamında ise fiyatın yeniden 320 dolar üstüne, bunun devamında 350 dolara kadar çıkması kesinlikle yatırımcılara bir nebze de olsa umut verdi.

Ethereum Fiyatı Yeniden Yükselecek Mi?

Bu düşüş aslında yatırımcıları paniğe sürüklese de DeFi protokolüne yatırım yapanların işine yaradı. DeFi protokollerindeki yoğunluk yüzünden rekor kıran ağ işlem ücretleri bu fiyat düşüşü ile beraber bir nebze de olsa hafifledi. Ethereum blockchain ağı hem fiyat düşüşü hem de DeFi protokollerinin bazılarının sıfır doları görmesi sebebiyle rahatladı.

Sushi, Pizza ve HotDog gibi DeFi projeleri dibi gördü ve bu durum Ethereum’a ilk başta fiyat düşüşü getirse de dip noktanın görülmesini sağladı. 320 dolar şu an için ETH/USD işlem çiftinin dip noktası gibi gözüküyor. Bu da Ethereum fiyatının yakın vadede yeniden yükselişe geçip 350 doları destek haline getirebileceğine işaret ediyor.

Ethereum’un yeniden eski günlerine dönmesi için ise 400 dolar direncini kırıp burada tutunma elde etmesi gerekiyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ethereum’un Düşüşü 320 Dolardan Döndü: ETH Fiyatı Ne Olacak?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...