Facebook Kripto Parası İçin Harekete Geçti! İşte Diem’e Dair Son Gelişmeler

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre, sosyal medya devi Facebook USD destekli stablecoin Diem’i denemeye hazır ve bu konuda İsviçre’deki düzenleyicilerden bir lisans almaya çalışıyor.

ABD Kongresi ve düzenleyiciler tarafından küresel olarak güçlü bir şekilde engellendikten ve büyük isim ortaklarının çoğunu kaybettikten sonra Facebook, dijital para projesi Libra’da bazı değişiklikler yaptı. Önceden Libra olarak anılan dijital para şimdi Diem olarak biliniyor ve önde gelen birkaç ülkenin itibari para birimlerinden oluşan bir gruptan ziyade sadece ABD dolarına bağlı.

Bunların yanında Diem topluluğu şu anda İsviçre’deki düzenleyicilerle bir ödeme lisansının alınması konusunda görüşmelerde bulunuyor. Konuya aşina bir kişinin CNBC’ye aktardığı bilgilere göre, dijital para biriminin bu yılın sonlarında denemeler için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Coin, kara para aklamayı önleme kontrollerinden geçmek zorunda kalacak. Diğer bir bilgiye göre, küçük ölçekli bir Diem test programı olacak ve burada bireysel kullanıcılar arasındaki ödemelere odaklanılacak. Bu süreçte dijital para ürün satın almak için de kullanabilecek. Ancak konuyla ilgili henüz kesin bir tarih açıklanmadı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Facebook Kripto Parası İçin Harekete Geçti! İşte Diem’e Dair Son Gelişmeler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...