FED Bitcoin’e Rakip Sistem mi Geliştiriyor?

ABD Merkez Bankası bazı isimler tarafından Bitcoin’e rakip olarak gösterilen yeni bir sistem geliştiriyor.

ABD Merkez Bankası tarafından yayınlanan resmi bir duyuruya göre Merkez Bankası Yönetim Kurulu, ülkenin finans altyapısını geliştirmek için yeni bir sistem geliştirilmesini istiyor.

Merkez Bankası Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan tasarıya göre ABD Merkez Bankası’nın bundan birkaç sene sonra gerçek zamanlı işlem yapılabilen bir ödeme sistemi geliştirmesi bekleniyor. Konu hakkında paylaşılan bilgilere göre bu sistem 2023 veya 2024 tarihinde kullanıma hazır hale gelecek.

FED, FedNow adını verdiği bu sistemle birlikte ülkenin ödeme altyapısını iyileştirmeyi ve belli başlı sorunları çözmeyi planlıyor. Konu hakkında yayınlanan açıklamalara göre bu yeni sistem hafta içi ve hafta sonu düzenli olarak kullanılabilecek. Ayrıca bu sistem gerek kamu gerekse kurumlar tarafından kullanılabilecek.

İnsanlar Ne Diyorlar?

FED, bu yeni sistemle birlikte ABD’deki vatandaşların kendi paralarını çok daha rahat bir şekilde yönetebileceklerini ve kontrol edebileceklerini düşünüyor.

Kripto para sektöründeki bazı isimler ise FED’in bu projesini aslında Bitcoin’e rakip olarak görüyorlar. FED’in bu yeni projesi hakkında konuşan Anthony Pompliano, insanlara zaten “Bitcoin kullanabileceklerini” hatırlatıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “FED Bitcoin’e Rakip Sistem mi Geliştiriyor?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...