Fireblocks, Terra’yı entegre etti: 500 milyon dolarlık para girişi

Dijital varlık hizmet sağlayıcısı Fireblocks, son dönemin en çok konuşulan kripto paralarından Terra’nın blok zincirindeki protokolleri de desteklemeye başladı. 

Kripto para hizmetleri sağlayıcısı Fireblocks, platformunda Terra blok zincirini de desteklemeye başladı. Şirketten yapılan açıklamada, bu desteğin kurumsal şirketlerden merkeziyetsiz finans için gelen “büyük talep” sebebiyle verilmeye başlandığı ve Fireblocks’un da Terra’yı kurumsal şirketlere sunan ilk firma olduğu belirtildi.

Fireblocks’un kurumsal müşterileri şu anda borç verme platformu Anchor ya da likit staking protokolü Lido gibi Terra tabanlı merkeziyetsiz finans uygulamalarına ulaşabiliyorlar.

Erken giriş programına büyük talep

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov da verdiği demeçte, Terra desteğinin, kendilerinin “erken giriş programı”na olan rekor talebin ardından geldiğini belirterek, “Bu program, Fireblocks platformu üzerinde herkese açılmadan önce, özel entegrasyonlardan erken şekilde yararlanmak isteyen müşterilerimiz için geliştirildi” dedi.

470 milyon dolar para girişi

Shaulov ayrıca, 18 Nisan’da başlayan entegrasyonun ardından müşterilerin sadece 72 saatte, Terra tabanlı protokollere 250 milyon dolar yatırdığını, rakamın şu anda ise 470 milyon dolara ulaştığını söyledi. Bilindiği üzere Terra, Ethereum’un ardından kilitli varlık değeri açısından en büyük merkeziyetsiz finans ekosistemi konumunda… Terra protokollerindeki toplam kilitli varlık değeri şu anda 25 milyar dolardan fazla. Ethereum’da ise bu rakam 113 milyar dolar.

“Geleneksel piyasada olmayan getiri fırsatları…”

Shaulov, birçok müşterinin merkeziyetsiz finansı tercih etme sebebinin, buradaki getiri fırsatlarının, geleneksel piyasalarda bulunmaması olduğunu belirtirken, “Ayrıca Fireblocks’un altyapısını kullanarak kendi müşterileri için de yeni ürünler ve hizmetler oluşturabiliyorlar.” dedi.

Fireblocks şu anda hem merkezi hem de merkezi olmayan kripto ticaret platformlarını destekliyor. Shaulov’a göre ise şirket, Mart ayının son haftasında toplam 42 milyar dolarlık transfer hacmi gördü.

Fireblocks’un Terra’ya olan desteğinden yaklaşık 3 ay önce de Solana blok zinciri şirketin destek listesine girmişti. CEO Shaulov, diğer merkeziyetsiz finans ekosisteminin de zamanla platformlarına katılacağını belirtti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Fireblocks, Terra’yı entegre etti: 500 milyon dolarlık para girişi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...