Fon Yöneticisi Yatırımcıları Ethereum’a Karşı Uyardı

Steven McClurg, Ethereum yatırımı konusunda uyardı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi ve son günlerin en hareketli projesi olan Ethereum, hala önde gelen bir fon yöneticisinin güvenini kazanabilmiş sayılmaz. Etheruem ağı merkeziyetsiz finans uygulamalarının bir anda deli gibi konuşulması ve deli gibi kazandırması ile gündeme oturdu. Compound ile başlayan kazanç zinciri Balancer ile devam etti ve bunun ne zaman biteceğini kimse bilmiyor.

Blockchain analiz firması Santiment konu hakkında yaptığı araştırmada ağdaki yeni adreslerin her geçen gün 100.000 adet arttığını belirtiyor. Tüm zamanların rekoru 2018 yılının boğa döneminde günlük 116.000 olarak tarihe geçmişti ve ETH şu an bu rekoru kırmaya çok yakın. Fiyat hala 250 doların altında olsa da ağın bu denli gelişmesi birçok analisti ETH konusunda ikna etse de Steven McClurg bir türlü ikna olmuş sayılmaz.

Ethereum İyi Bir Yatırım Aracı Mı?

Exponential Investments’ın CIO’su McClurg, yakın zamanda yaptığı bir röportajda Ethereum’un iyi bir yatırım olmadığını belirtti. Ethereum’un aşırı pahalı gas ücretinin ve ağdaki tıkanıklık sorununun eninde sonunda bunun başına dert açacağını ifade eden McClurg, düşük ETH fiyatının bile buna çare olamayacağını düşünüyor.

McClurg, Medium üzerinden yayınlanan gönderisinde yüksek Ethereum ağı işlem ücretlerinin uzun süreler boyunca çözüme erdirilemeyeceğini belirtti. ETH‘nin bunun yanı sıra Bitcoin gibi sabit bir para politikasına sahip olmadığını da vurgulayan McClurg, uzun vadedeki enflasyon oranının nasıl değişeceğinin tahmin edilemediğini belirti.

Ethereum teknik analizi ise uzun vadede ETH için bütün bu şartlara rağmen yükseliş yaşanacağına işaret ediyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Fon Yöneticisi Yatırımcıları Ethereum’a Karşı Uyardı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...