Galatasaray ve Beşiktaş borsaya damga vurdu

Süper Lig’de son haftalarda şampiyonluk şansları yükselen Galatasaray ve Beşiktaş’ın hisseleri, 19 Nisan’a göre sırasıyla yüzde 60 ve yüzde 50 arttı. Buna karşın aynı zaman diliminde en büyük ilk 100 kripto paradaki yükseliş yüzde 10’u aşamadı.

Spor Toto Süper Lig’de puan cetvelinde bir numarada yer alan İstanbul Başakşehir’in son haftalarda puan kayıpları yaşaması, buna karşın Galatasaray ile Beşiktaş’ın iyi performans göstermesiyle birlikte şampiyonluk şanslarını artırması, her iki takımın Borsa İstanbul’daki hisselerine olan talepleri artırdı.

Galatasaray Sportif A.Ş.’nin hisse senetleri, bundan 10 gün önce, 19 Nisan 2019’da haftalık kapanışı 1.29 TL’de yaptı. Aradan geçen süre zarfında hisseler, istikrarlı bir şekilde yükseldi. Bugün ivmesini sürdüren Galatasaray hisseleri, 19 Nisan’a göre yüzde 60 artışla 2.06 TL‘ye dayandı.

Benzer bir ivme, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.’nin hisselerinde de görüldü. 19 Nisan’da 1.47 TL’den işlem gören Beşiktaş hisseleri, yaklaşık yüzde 50 yükselerek bugünkü kapanışı 2.19 TL‘de yaptı.

En çok onlar kazandırdı

Düne oranla yaklaşık yüzde 20 artan her iki kulübün hisse senetleri sırasıyla yüzde 34,37 ve yüzde 23,65 ile BIST 100’de son 7 günün en çok kazandıran hisse senetleri oldu.

Öte yandan Galatasaray’ın hisseleri, en son bu seviyede bulunduğunda tarih 23 Mayıs 2018’di. Beşiktaş da 28 Eylül 2018’den bu yana en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Galatasaray ve Beşiktaş borsaya damga vurdu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...