Galaxy Digital, bu 9 DeFi projesine dolaylı olarak yatırım yaptı

Mike Novogratz’ın CEO’su olduğu kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital, dolaylı olarak 9 DeFi projesine yatırım yaptı.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, merkezsiz finans konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Bloomberg’de yer alan habere göre Novogratz son olarak DeFi odaklı varlık yönetim şirketi ParaFi Capital’e yatırım yaptı.

Amerikalı iş adamı Henry Kravis’in de hissedarları arasında yer aldığı ParaFi yatırımı için Novogratz ise “Çok da büyük bir bahis değil” yorumunu yaptı ve yaptığı yatırımın şirket sermayesinin yalnızca yüzde 5’ine eşit olduğunu söyledi.

ParaFi, 2018 yılında DeFi sektörüne yatırım yapmaya başladı. Şirketin yatırım yaptığı projeler arasında Compound, Aave, Uniswap, Synthetix, Keep Network, Acala Network, RAMP DeFi, Teller Finance ve BarnBridge bulunuyor.

Eski serbest yatırım fonu yöneticisi DeFi’ın şu anda sektörde önemli bir yer tutsa da geleceği konusunda olumlu düşünmüyor. Novogratz’a göre birçok proje dolandırıcılık ve spekülatörler bu çılgınlıkta para kazanmak için “aptalca” hareket ediyor:

“Bu iş parayı oyuncağa çevirdi. Hala alabileceğimiz dersler olduğunu düşünüyorum ancak bu durum ekosistem için iyi değil”

DeFi’yı sert şekilde eleştirmesine rağmen Novogratz aynı zamanda bu endüstrideki bazı projelerin de merkezi finans varlıklarından pay çalabileceğine inanıyor. Yakın zamanda oluşturduğu DeFi ekibi ile Galaxy Digital, 6 DeFi projesi seçmişti. Bu ayın başlarında da Novogratz, DeFi token’larının portföyünün yüzde üçünü oluşturduğunu açıklamıştı.

“DeFi bitecek gibi değil”

Spekğülatörlerin açlığının, DeFi’ın biteceği yönündeki yorumların tersini gösterdiğini belirten Novogratz, şüpheli projelere ciddi paraların yatırıldığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere, dün TSİ sabah saatlerinde Yearn Finance’in kurucusu olan Andre Cronje’nin arkasında olduğu bir projeye kontrolleri tam bitmemiş olmamasına rağmen ciddi meblağlar yatırılmış ve yapılan hack saldırısı sonucunda 15 milyon dolarlık fon çalınmıştı.

DeFi Pulse’a göre şu anda merkezsiz finans projelerine kilitli olan toplam miktar 11 milyar doları aşmış durumda…

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Galaxy Digital, bu 9 DeFi projesine dolaylı olarak yatırım yaptı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...