Google Kendi Ödeme Platformunu Geliştiriyor: Cache

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, Cache adlı yeni bir ürün üstünde çalışıyor.

Google Pay kullanıcıları bu yeni ürün sayesinde kendi vadesiz hesaplarını açabilecek ve Google’ın dijital finans hizmetlerini kullanabilecekler.

Yeni Proje

Wall Street Journal tarafından paylaşılan bilgilere göre Facebook ve Apple gibi devlerin ardından Google da dijital finans dünyasına giriş yapıyor.

Google insanların vadesiz hesap yönetimini kolaylaştırabilmek için Cache adını verdiği yeni bir ürün geliştiriyor. Konu hakkında yayınlanan bilgilere göre Google bu proje için çoktan Citigroup gibi şirketlerle ortaklık kurdu.

Google’ın başlattığı bu finans projesinin Apple ve Facebook gibi şirketlerinkinden daha farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Apple kendi kredi katını çıkartmış, Facebook ise kendi dijital parasını çıkartmaya çalışırken Google biraz daha aracı pozisyonunda bir ürün geliştiriyor. Google yöneticilerinden Caesar Sengupta da konu hakkında yaptığı açıklamalarda önceliklerinin bankalarla ortaklık kurmak olacağını vurguladı:

Öncelikle bankalarla ve finans sistemiyle oldukça sağlam bir ortaklık kuracağız. Bu uzun bir zaman alabilir ama böylece daha sürdürülebilir bir yol izlemiş olacağız.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Google Kendi Ödeme Platformunu Geliştiriyor: Cache”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...