Google’da “Bitcoin” aramaları son 3 ayın en yüksek seviyesind

Google Trends’e göre, “Bitcoin” aramaları şimdi son 3 ayın en yüksek seviyesinde.

Google Trends’e göre, “Bitcoin” aramaları şimdi son 3 ayın en yüksek seviyesinde. Bitcoin fiyatının 11,700 dolar civarında olduğu Ağustos ayının başından bu yana ilgi ilk kez bu kadar yükselmiş görünüyor.

Afrika aramalarda başı çekiyor

“Bitcoin” kelimesi için en çok arama yaptığı görülen ilk beş bölgeden üçü Afrika’da bulunuyor. İlk beş bölge Nijerya, Güney Afrika, Avusturya, Gana ve Brezilya.

Eşler arası kripto para birimi trading platformu Paxful son açıklamalarında, Güney Afrika’daki hacimlerinin geçtiğimiz yıl boyunca %2,800 arttığını söyledi.

Blockchain’de ilgi daha az

“Blockchain” kelimesi için aynı ilgi artışının olmadığı görüldü. Çin devlet başkanının konuşmasında yaptığı övgüye rağmen, “Bitcoin” aramalarındaki büyük sıçrama olmadı.

Dün bildirilen WeChat trendlerindeki yükselişinden farklı olarak, grafiklerde Google’da yapılan “Blockchain” aramalarında herhangi bir keskin yükseliş görünmüyor, aksine sabit bir çizgi olarak ilerliyor.

Bu arada Çin devlet medyası, ülkenin Blockchain teknolojisini kullanması gerektiğini duyururken, Bitcoin gibi kripto para birimlerinden “spekülasyonlar” diye bahsederek uyardı.

Google’da “Bitcoin”e olan ilgi, bu yıl eylül ayında en düşük seviyeye ulaştı.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Google’da “Bitcoin” aramaları son 3 ayın en yüksek seviyesind”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...