Grayscale Kazılan Bitcoin Miktarının Üç Katını Aldı

Kripto para şirketi Grayscale, yayınladığı raporda 2020 yılının dördüncü çeyreğinde kazılan Bitcoin’in üç katını aldıklarını açıkladı. Raporda, şirket yatırımlarına dair istatistikler verildi.

Grayscale, raporda Bitcoin fonunun giderek büyüdüğünü belirterek kazınan BTC’lerin 3 katına sahip olmalarının önemini vurguladı. Ayrıca şirket, bu ölçümün piyasadaki arz ve talebi gösterdiğini ifade etti. Raporun devamında, şirketin son çeyrek ve 2020 yılının sonunda gösterdiği performansa yönelik bazı veriler paylaşıldı.

Grayscale, 2020’nin dördüncü çeyreğinde ürünlerine toplamda 3.3 milyar dolar yatırım aldı. Tüm ürünlere yapılan haftalık bazda alınan yatırımlar ise 250 milyon dolar oldu. Yıl sonunda şirkete yapılan toplam yatırımlar ise 5.7 milyar dolara yükseldi. Tüm ürünlere yapılan haftalık yatırım miktarı ise 109 milyon dolar şeklinde gerçekleşti.

Şirket kasasına 2 bin 172 bitcoin eklendi

24 Aralık 2020 tarihinde ara vererek yeni yatırımcı kabul etmeyeceklerini belirten kripto para yönetim fonu Grayscale, aranın bitmesiyle 2 bin 172 Bitcoin aldı. Yatırımcı arayışını sürdüren kripto para şirketinin ilk günden aldığı BTC’lerin gün içinde madencilikle elde edilen Bitcoin’lerin 2,41 katı olduğu ifade edildi.

Bybit’in paylaştığı verilere göre, son satın alımla birlikte Grayscale şirketinin yönetimi altında bulunan varlıkların toplam değeri 26,39 milyar dolara çıktı.

Grafikte, Grayscale Bitcoin fonunun 22,69 milyar dolar değerindeki 608 bin BTC ile birinci sırada olduğu görülüyor. Bu sayı, Bitcoin’in toplam arzının %3’ünden fazla ediyor. Bitcoin fonunu 3.27 milyar dolar ile Ethereum fonu takip ederken şirket bünyesinde bulunan en düşük miktardaki kripto para 8.21 milyon dolar ile Stellar (XLM) oldu.

Bitcoin alımları giderek artıyor

Kripto para şirketinin bünyesindeki Bitcoin sayısı, Bybit’in sağladığı grafiğe göre istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Haziran 2020’de 365 binlerde olan Bitcoin sayısı, Ocak 2021 itibarıyla neredeyse iki katına yükseldi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Grayscale Kazılan Bitcoin Miktarının Üç Katını Aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...