Güney Koreli akıllı telefon kullanıcılılarına Blockchain müjdesi

Güney Koreli akıllı telefon sahiplerinin %60’ına hizmet veren iki büyük telekomünikasyon sağlayıcısı, Blockchain platformuna erişim hakkını hizmete sunacak.

Milyonlarca Güney Koreli telekom müşterisine, üniversite mezuniyet belgelerini, akademik kayıtlarını ve çalışma belgelerini doğrudan telefonlarından paylaşmalarını ve doğrulamalarını sağlayacak bir Blockchain platformuna erişim hakkı tanınacak.

News1’in haberine göre ülkenin 3 büyük telekomünikasyon sağlayıcısından ikisi olan SK Telecom ve LG’nin LG U+, bu servisi 2019 yılının ikinci yarısında kullanıcılarının hizmetine sunacaklarını duyurdu.

Yeni servise erişmek isteyen kullanıcıların, uygulamayı indirmeleri yeterli olacak. Güney Kore’nin akıllı telefon sahiplerinin %60’ı SK veya LG U+, geri kalanı ise KT kullanıyor. Ayrıca KT, kendi Blockchain servisleri üzerinde bir dizi çalışmalar yapıyor.

SK Telecom liderliğindeki hükümet destekli bir projenin sonucu olan bu gelişme, SSW adlı yeni bir uygulamanın geliştirilmesini içeriyor. Proje, e-devlet ve Blockchain teknolojisinin bir parçası olarak bu tür gelişmeleri kullanmayı ümit eden Bilim, Teknoloji ve Bilgi Bakanlığı’nın desteğini aldı.

Projedeki diğer katılımcılar arasında ise büyük bankalar KEB Hana ve Woori ile birkaç yerli Blockchain girişimi yer alıyor.

Bu arada, rakip banka Shinhan da Blockchain oyununu hızlandırıyor. Şirketin iştiraklerinden biri olan Directional, Kakao Grubu’na bağlı Ground X tarafından işletilen bir Blockchain platformu olan Klaytn’da faaliyete geçeceğini duyuran şirketlerden biri oldu.

Fn News’de yer alan habere göre Klaytn’a taşınan diğer şirketlerin bir Rus sosyal medya platformu, Çinli bir yetenek paylaşım platformu ve Güney Koreli oyun devi Neowiz’in bir yan kuruluşu olduğu vurgulandı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Güney Koreli akıllı telefon kullanıcılılarına Blockchain müjdesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...