Hindistan’da Yasa Dışı Kripto Para İşlemi 10 Yıl Hapisle Cezalandırılabilir

Hindistan‘daki bir grup kanun yapıcı ülkede yasa dışı kripto para işlemi yapan vatandaşlara 10 yıl hapis cezası verilmesini öneriyorlar.

BloombergQuint gibi kaynaklara göre Hindistan’daki yetkililerin bundan kısa bir süre önce Kripto Paraların Yasaklanması ve Resmi Dijital Paranın Düzenlenmesi adı altında hazırladıkları yasa tasarısının içerisinde oldukça katı maddeler yer alıyor.

Hindistan’daki bir grup kanun yapıcı tarafından hazırlanan bu tasarının pek kripto para dostu olmadığını söylemek mümkün. Kripto para madenciliği yapan, kripto para sahibi olan, kripto para satın alan veya satan, Hindistan sınırları içerisinde doğrudan veya dolaylı yoldan kripto para işlemi yapan herkesi etkileyecek bu tasarı; yürürlüğe girmesi halinde kripto para sektörüne ağır bir darbe indirecek.

Bu tasarının yürürlüğe girmesi halinde ülkedeki tüm kripto para sahiplerinin 90 gün içerisinde beyanat vermeleri ve sahip oldukları kripto paralara ilişkin bilgi paylaşmaları gerekecek. Tasarıda ayrıca kripto paralardan yasa dışı yollarla gelir elde eden kişilere 10 yıla kadar varan hapis cezası verilebileceği vurgulanıyor.

Yasa tasarısında ayrıca Dijital Rupi adlı yeni bir dijital paranın geliştirilmesi fikri öneriliyor. Kanun yapıcılara göre Hindistan Merkez Bankası tarafından geliştirilecek olan bu dijital para ülke ekonomisi için bir hayli faydalı olabilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Hindistan’da Yasa Dışı Kripto Para İşlemi 10 Yıl Hapisle Cezalandırılabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...