Hollanda Maliye Bakanından Bitcoin teklifi, Avrupa’nın kripto görüşü netleşiyor

Hollanda maliye bakanı, kripto para birimini düzenlemenin, ülkedeki dijital para biriminin benimsenmesindeki büyümeyle mücadele etmenin daha etkili bir yolu olduğunu düşünüyor.

Hollanda maliye bakanı, tamamen yasaklamak yerine, ülkede dijital para biriminin benimsenmesindeki büyümeyle mücadele etmenin daha etkili bir yolu olduğunu düşündüğünü ifade ederek, dijital para biriminin düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, Hollanda’nın risklere rağmen vatandaşların kripto kullanmasını tamamen yasaklamaması gerektiğini, bunun yerine hem ulusal hem de Avrupa düzeyinde denetleyici bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini söyledi.

Düzenleme, kripto para birimini yasaklamaktan daha iyi bir seçenek

Hollanda’da son dönemde bazı yerel yöneticilerden, kripto paraların aşırı risk ve volatiliteli yapılarına atıfta bulunarak, ülkede kripto para biriminin yasaklanması yönünde açıklamalar gelmişti. Bu bakımdan Maliye Bakanının yorumlarını bu açıklamalar çerçevesinde okumak daha doğru olacaktır.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Hollanda Ekonomik Analiz Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, ​​hükümetin madencilik, ticaret ve BTC tutma dahil olmak üzere tüm Bitcoin işlemlerini derhal yasaklaması gerektiğini söylemişti.

Eleştiri ve önerilere yanıt veren Hoekstra, hükümet denetiminin ve uygun düzenlemenin Hollanda kripto para birimi sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için daha etkili bir çözüm sağlayacağını söyledi.

Maliye bakanı,:

Benim gözlemim, denetimin Hollanda’daki toplam yasaktan daha etkili olduğu yönünde. Dünya çapında birçok ülke şu anda kripto sektörünü düzenlemek için çalışıyor.

Hükümetler kripto düzenlemelerinden yana

Maliye bakanı ayrıca, BTC’nin ilk kez 20.000 dolara ulaşmasından sadece birkaç hafta önce 2017’de yayınlanan ve dijital para biriminde işlem yapmanın riskleri konusunda “tamamen kendi risk ve harcamaları.” “Şu anda çok iyi gidiyor, ancak yol boyunca büyük düşüşler ve zirveler de gördük” diye eklediği bir açıklama yapmıştı.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerini düzenleme konusunda çalışmalar yaparken, bu açıklamalardan sonra Hollanda’nın da yakın zamanda böyle bir düzenleme içerisinde olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Hollanda Maliye Bakanından Bitcoin teklifi, Avrupa’nın kripto görüşü netleşiyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...