ICO’ların küresel lideri Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri, yılın başından bu yana ICO’lar yoluyla toplanan fon miktarı bakımından dünya çapında lider ülke oldu.

CoinSchedule’e göre Birleşik Arap Emirlikleri, dünya çapında token satışlarında liderliği elde etti. Şirket tarafından gerçekleştirilen araştırmada Birleşik Arap Emirlikleri, liderlik tacını 2018 boyunca ilk sırada yer alan fakat son zamanlarda yedinci sıraya gerileyen ABD’nin elinden aldı.

Veriler, geçen yıl BAE’nin token satışlarında toplanan fonlar baz alındığında ilk 10 ülke arasına girmediğini gösteriyor.

BAE’de yılın başından Nisan ayına kadar olan süre içerisinde token satışları yoluyla 210 milyon dolar topladı. BAE’yi 104 milyon dolar ile Cayman Adaları izledi. Bu iki ülkenin ardından ise 88 milyon dolar ile Singapur ve 76 milyon Dolar ile Hong Kong geliyor.

Bu süre zarfında ABD’de ise yalnızca 29 milyon dolar toplanabildi.

CoinSchedule’un CEO’su Alex Buelau, “Regülatörlerden kaynaklanan endişelerden dolayı ABD’den uzaklaşmanın devam ettiğini görüyoruz.” dedi. ABD’li regülatörler, menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiğini ifade ettikleri ICO’lara karşı sıkı önlem alıyorlar.


CoinSchedule’e göre BAE’nin hacmindeki sıçrama, iki büyük satış sayesinde oldu. Kripto para sahipleri için bankacılık ve sigorta ürünleri geliştiren GCBIB, 142 milyon dolar topladı. Diğer bir proje, kripto para madenciliği ve gayrimenkule yatırım yapmak için bir yol sunan Bolton Coin ise 67 milyon dolar topladı.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ICO’ların küresel lideri Birleşik Arap Emirlikleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...