İki Yıldır Bekleyen Bitcoin Balinası Yeniden Harekete Geçti

İki yıldır sessiz duran Bitcoin balinası sonunda harekete geçti.

Uzun süredir sessiz kalan bir balinanın tam da Bitcoin’in düşüşe geçtiği anlarda tekrar hareketlenmesi birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekti. Whalemap isimli Bitcoin balinası takip şirketi tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılının üçüncü çeyreğinden beri pasif durumda olan balina, ilk işlemini gerçekleştirdi.

Balina Bu Sefer Bitcoin’lerini Sattı

Byzantine General olarak bilinen kripto para analisti de bu veriye göndermede bulunarak Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımında, söz konusu balinanın 2018 yılında 9.000’e yakın Bitcoin aldığını ve bunu herkesin daha fazla düşüş beklediği bir anda yaptığını belirtti.

2 uzun yıldan sonra bu balinanın sonunda kar satışı yaptığını ve dev 2 olaya rağmen elindekileri satmadığını belirten Byzantine General, aslında çok tehlikeli bir olaya işaret etmiş oldu. Neredeyse 22 aydır elindekileri satmayan ve Bitcoin 6.000 dolara düştüğünde alım yapan balinanın şimdi satması, belki de fiyatın daha fazla düşeceğine işaret ediyor.

Balinanın daha önce 2019 yılında BTC fiyatı 14.000 doları gördüğünde bile satış yapmaması, Bitcoin hakkındaki yükseliş beklentisini hep koruduğunu gösteriyor. 6.000 dolardan toplam 9.000 Bitcoin satın alan balinanın bunları 12.000 dolardan sattığı ve satışı 16 Ağustos tarihinde yaptığı görülmekte.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İki Yıldır Bekleyen Bitcoin Balinası Yeniden Harekete Geçti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...