İngiliz banka devi Standard Chartered kripto para alım satımı sunacak

Büyük İngiliz bankası Standard Chartered, kurumsal piyasaya odaklı bir dijital varlık alım satım platformu açacak.

750 milyar dolarlık varlıklarıyla İngiltere’nin en büyük bankalarından biri olan Standard Chartered, kurumsal piyasaya odaklı yeni bir dijital varlık alım satım platformu oluşturuyor.

Konu hakkında CoinDesk’e konuşan ancak ismi verilmeyen kaynaklar, Standard Chartered’ın kripto trade grubunda LMAX ve ErisX gibi şirketlerin yer aldığını, projeye METACO ve Cobalt’ın da destek sağladığını aktardılar. Standard Chartered, son iki şirkette yatırımcı olarak yer alıyor. Bankanın ilk işlem testlerini önümüzdeki ay yapacağı belirtiliyor. Platformda Ethereum tabanlı bir uzlaşı token’ı da kullanılacak. Kaynaklar, Tether’ın eş değeri olarak tasarlanan bir fiat teminat token’ı geliştirildiğini bildirdi.

Standard Chartered’ın risk sermayesi kolu SC Ventures’ın yaz aylarında bir kripto para saklama hizmeti üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Banka, kara para aklamayı önleme (AML) de dahil olmak üzere kripto parayla ilgili birçok projede yer alıyor.

Öte yandan Standard Chartered CEO’su Bill Winters, Singapur Fintech Festivali’nde yaptığı açıklamada, dijital para birimlerinin oluşturulması ve benimsenmesinin kesinlikle kaçınılmaz olduğunu söyledi. Hem özel şirketler hem de hükümet destekli kuruluşların dijital para çıkaracaklarını belirten Winters, Standard Chartered’ın da önümüzdeki günlerde bu doğrultuda duyurular geleceğini ifade etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İngiliz banka devi Standard Chartered kripto para alım satımı sunacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...