İngiliz milyarder Nixon’ın aile ofisi, kripto para yatırımlarını artıracak

İngiliz milyarder iş adamı Simon Nixon da, gelecek adına kripto paralara daha çok güvenen varlıklı kişiler arasında katıldı.

Koronavirüs pandemisiyle tüm dünyada derinleşen ekonomik kriz, varlıklı insanların da portföylerini yavaş yavaş kripto paralara kaydırma hamlelerini görmemizi sağladı. Bu kişilerden biri olan İngiliz milyarder Simon Nixon da, kripto paralara artık çok daha olumlu bakacağının sinyallerini veriyor.

Amerikan medyasından Bloomberg’in geçtiği habere göre; Nixon’ın aile ofisi Seek Capital, kripto para sektörünü geleceğin önemli alanlarından biri olarak gördüğü için buradaki yatırımlarını artırmayı amaçlıyor.

“Yatırımlar artacak ve deneyimli bir analist alınacak”

Şirketin baş yöneticisi olan Adam Proctor da, dijital varlıkların her geçen gün finansal piyasalardan daha büyük parçalar koparmaya başladığını dile getirdi ve aile ofisinin dijital para yatırımlarını artıracağını, aynı zamanda da konuyla ilgili tecrübeli bir analisti de bünyesine katacağını belirtti. Ancak “dijital varlıklara yatırımı artırma” konusunda bir detay ise vermedi.

Kurumsal firmaların ilgisi ciddi şekilde artıyor

Yine Bloomberg’in haberinde yer alan bir detaya göre de, hem kurumlar hem de aile ofislerinin dijital varlıklar konusunda artan talepleri, ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs’ın yaptırdığı bir ankette de net şekilde görüldü. Ankete katılan kurumsal firmaların yarısı, kripto yatırımı konusunda ilgilerinin arttığını belirttiler.

Bir başka anket de, varlık yönetim şirketi Fidelity tarafından yapıldı ve burada daha da çarpıcı bir sonuç elde edildi. Ankete katılan şirketlerin yüzde 70’lik kısmı önümüzdeki aylarda ya kripto para alımlarını artırmayı, ya da ilk alımlarını yapmayı düşündüklerini aktardılar.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İngiliz milyarder Nixon’ın aile ofisi, kripto para yatırımlarını artıracak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...