İngiltere Yasa Dışı Kripto Para Kullanımıyla Mücadeleye Hazır

İngiliz Hükümeti önümüzdeki yıllarda ülke genelindeki yasa dışı kripto para kullanımıyla mücadele edebilmek için kolları sıvadı.

Birleşik Krallık’taki yetkililer 2019-2022 yıllarını kapsayan ekonomik suç planını yayınladılar. Ekonomik suçlarla nasıl mücadele edileceğinin anlatıldığı bu planda kripto paralarla ilgili de bir kısım bulunuyor. İngiliz Hükümeti bu kısımda yer alan maddeler doğrultusunda ülkedeki yasa dışı kripto para kullanımını minimuma indirmek istiyor.

The Block tarafından yapılan habere göre hükümetin ilk amacı ülkedeki tüm kripto para şirketlerinin para aklama karşıtı (AML) ve terörizm finansmanıyla mücadele (CFT) yasalarına uyum sağladığından emin olmak. Hükümet bu süreci Ocak 2020’de tamamlamak istiyor.

Birleşik Krallık genelindeki kripto para şirketlerini doğrudan etkileyen bu maddeler Finansal Davranış Kurumu (FCA) tarafından denetlenecek ve hayata geçirilecekler.

İngiltere’de Yeni Bir Dönem

Birleşik Krallık’taki yetkililer şu ana dek kripto paralarla ilgili çok somut bir adım atmamışlardı. Ancak G20 zirvesinde alınan kararların ardından İngiltere’deki durumun değişmeye başladığını görebiliyoruz.

2019-2022 yılları genelinde uygulamaya sokulacak olan ve bizzat Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond’dan onay alan bu planda şöyle bir kesit yer alıyor:

“Bu planın amacı yalnızca güncel uluslararası standartlara uyum sağlamak değil, bunun yanı sıra yasa dışı kripto para kullanımına karşı dünyanın en kapsamlı çözümlerinden birini sunmaktır.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İngiltere Yasa Dışı Kripto Para Kullanımıyla Mücadeleye Hazır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...