İnternetiniz olmadan Bitcoin göndermek mümkün!

Her geçen gün teknoloji gelişiyor ve bu gelişim ardında günlük hayatımızı kolaylaştıracak bir çok yenilik bırakıyor. Kripto paraların her geçen gün daha da popülerleşmesi ile dijital para cüzdanları da önemli bir yol kat etmeye devam ediyor. Daha fazla geliştirici farklı kripto para cüzdanı sunmaya başladıkça, yatırımcıların seçim yapabilecekleri daha fazla alternatif olacaktır. Samourai Cüzdan, herkesin ilgi alanına hitap eden bir projeye benziyor, çünkü kullanıcılarına pek çok farklı özellik sunmaktadır. Bir yıllık geliştirilme aşamasından sonrasında proje betada olmasına rağmen Samourai kripto para cüzdanı bir göz atmaya değer.

Gizliliğe odaklanmış bir kripto cüzdan olan Samourai, kısa bir süre önce geleneksel standart SMS mesajlarını kullanarak Bitcoin ödemelerinizi göndermenizi sağlayan yeni bir özelliği piyasaya sundu. Basit bir şekilde Bitcoin ağında işlem yapmanıza olanak tanıyor.

SMS mesajlarını kullandığı için, PonyDirect adı verilen uygulama, Bitcoin’i internet bağlantısı olmadan bir başka cüzdana rahatça göndermenizi sağlıyor. Bu aynı zamanda internet kısıtlamaların bulunduğu bazı ülkelerde kolayca uygulanabilir bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Bu fikire, Ağustos 2017 yılında Satoshilabs’ın CTO’su olan Pavol Rusnak ve Samourai Geliştiricisi T Dev T’ de değindi;

“PonyDirect uygulamasının projesine tüm geliştiricilerin katılabilmesi için açık kaynak kodlu , yenilikçi bir proje olarak bu şirkette geliştirildi.”
Bu uygulama tam olarak nasıl çalışıyor?
Bir SMS mesajı 160 karakter ile sınırlıdır; bu, alınacak mesaj sayısı, mesajın eşleştirilmesi gereken mesaj numarası, toplu işlem kimliği, sıralama numarası ve parça bilgisi içeren birkaç mesajın ilk mesajla gönderildiği anlamına gelir. Gerçek işlem bu SMS mesajlarının tamamı alınana kadar devam eder, burada işlem daha sonra tekrar tamamen birleştirilir ve Bitcoin ağına iletilir. Bu nedenle, Bitcoin işlemi gerektiği kadar bölünebilir, ve ilgili tüm bilgilerin SMS yoluyla gönderilebileceği ardından buradan bitcoin ağına gönderilebileceği anlamına gelir.

PonyDirect uygulaması, mobil teknolojinin diğer ülkelerin çok gerisinde olduğu gelişmekte olan ülkelerdeki bitcoin yatırımcılarına yardımcı olmak için tasarlandı. Samourai cüzdanının özellikleri gerçekten uygulamanın öne çıkmasını sağlıyor. Metin mesajı yoluyla ödeme yapmaktan tutun tekrar kullanılabilir ödeme kodlarına kadar birçok benzersiz özellik bulunmaktadır. Bu teknoloji güzel şeylerin başlangıcı olabilir ve ayrıca yine,kripto paraların gündelik hayatın içine sokmak hala daha uzun bir yol kat etmesi gerekecek gibi. Bu tarz projeler kripto paraların geleceği ve yaygınlaşması için büyük önem arz ediyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İnternetiniz olmadan Bitcoin göndermek mümkün!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...