İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!

Morgan Stanley Bitcoin alımına devam ediyor!

Morgan Stanley 2021’in ilk çeyreğinde, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sunduğu belgede bu yıl vadeli kontratlar ve Grayscale aracılığıyla müşterilerine kripto para hizmeti sunacağını ve Bitcoin yatırımına açık olan üç ayrı fona erişim başlattığını açıklamıştı.

Şimdi de SEC tarafından hazırlanan yakın tarihli bir rapora göre, bankacılık devi Grayscale’in BTC Trust fonu aracılığıyla Bitcoin biriktirmeye devam ediyor.

Küresel finansal hizmetler devi Morgan Stanley, Grayscale’in BTC Trust yatırım ürünü aracılığıyla Bitcoin fonunu artırmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yakın tarihli bir başvuru, Morgan Stanley’in 31 Temmuz itibariyle 58.116 GBTC hissesi daha satın aldığını ortaya koydu.

Veriler, o sırada tek bir hisse değerinin yaklaşık 34.5 dolar olduğunu gösteriyor. Bu da firmanın en son yatırımında kar zarar oranının hemen hemen eşit olduğu anlamına geliyor.

Bu arada şirket tarafından yapılan bu son Bitcoin alımının, Morgan Stanley’in üst düzey yöneticilerinden Dennis Lynch’in Bitcoin’in kırılgan olmadığını söylemesinden kısa bir süre sonra yapıldığını da belirtmekte fayda var.

Üst düzey yetkili, varlığın piyasa düzensizliklerine direnebileceğine ve diğerleri başarısız olduğunda Bitcoin’in daha da gelişebileceğine inanıyor.

Hatta Lynch, BTC ve popüler TV dizisi South Park’taki Kenny karakteri arasında bir şöyle bir benzerlik kurdu:

“Bitcoin’in South Park’taki Kenny’e benzediğini söyleyebilirim. Biliyorsunuz ki, adam her bölümde ölüyor ve tekrar geri dönüyor. İşlerin yoluna koyabilecek küçük bir şeye sahip olmak, ama aynı zamanda, bu tür aksaklıkların gerçekleştiği ve bu ters senaryoların inanılmaz bir boyuta ulaştığı bir dünyada yaşıyorsanız, bazı şeylerin ters gidebileceğini bilmek mantıksız değildir.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...