İsviçreli lüks saat markasından 60,000 dolarlık Bitcoin saati

İsviçreli lüks saat üreticisi Franck Muller, sınırlı sayıda üretilen ve özellikleri ile modeline bağlı olarak 10-60 bin dolar aralığında değişen bir Bitcoin saati çıkardı.

İsviçreli lüks saat üreticisi Franck Muller, “dünyanın ilk işlevsel Bitcoin saati” olarak tanımladığı ve “Encrypto” adını verdiği sınırlı sayıda üretilen bir saat çıkardı.

Kripto para alım satım platformu Regal Assets ile iş birliği içinde oluşturulan saatin kadranında bir Bitcoin logosuna ve ilk Bitcoin adresinin QR koduna yer verildi.

Saatin ön yüzünde ayrıca Bitcoin yatırmak ve bakiyeyi kontrol etmek için kullanılabilecek lazerle kazınmış halka açık bir cüzdan adresinin QR kodu bulunuyor. Saatin yanında özel anahtarın saklandığı mühürlü bir USB çubuk da geliyor.

Encrypto, şu anda çevrim içi olarak ya da Franck Muller’in Dubai Mall Alışveriş Merkezi’ndeki mağazasında kredi kartı, banka havalesi veya Bitcoin ile alınabiliyor. Saat, kadın ve erkek versiyonlarının her biri için en fazla 500 adet satılacak. Üreticinin internet sitesinde 10 – 60 bin dolar aralığında satılan saatin bazı modellerinin kadran ve çerçevelerinde değerli metaller ve elmaslar bulunuyor.

Bu yılın başlarında bir başka İsviçreli lüks saat üreticisi A. Favre & Fils, dahili kripto para cüzdanı içeren el yapımı mekanik bir saat geliştirmişti. Bu saatin fiyatı ise modele ve özelliklerine bağlı olarak 100 – 150 bin dolar arasında değişiyordu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İsviçreli lüks saat markasından 60,000 dolarlık Bitcoin saati”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...