İsviçre’nin dev bankasından kripto adımı!

Dünyananın en büyük menkul kıymet yöneticilerinden biri olan isviçre’nin dev bankası UBS Group kripto açılımı yapıyor.

Dünyanın en büyük menkul kıymet yöneticilerinden biri olan Zürih merkezli İsviçre bankası UBS Group varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti sunmayı planlıyor.

Müşterilerinin bu alandaki taleplerine cevap vermeyi planlayan dev banka, daha önce bu hizmeti gerçekleştireceğini açıklayan ABD bankalarının izinden gidiyor.

Bloomberg’in raporuna göre UBS, kripto varlıkları müşterilerine sunmak için çeşitli alternatifler araştırıyor. Seçenekler arasında üçüncü şahıs yatırım araçları aracılığıyla yatırım yapılmasının da yer aldığı belirtilirken, Bloomberg’in ulaştığı uzmanlardan biri, ayrıntıların özel olduğu ve açıklama yapmayacağını belirtti. Ancak hizmetin, kripto varlıklardaki dalgalanma nedeniyle müşterilerin toplam servetinin çok küçük bir kısmı için planlandığı ifade ediliyor.

Kripto para birimlerine artan ilgi dev finans kuruluşlarını adım atmaya zorluyor. Goldman Sasch, kripto piyasasına daha derinlemesine dahil olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir türev olan, teslim edilemeyen vadeli işlemlerle ticarete başladı. Morgan Stanley, zengin müşterilere kripto sahipliğini sağlayacak üç fona erişim sağlamayı planlıyor. Bank of New York Mellon Corp. ise geleneksel ve dijital varlıklar için bir platform geliştiriyor. Citigroup’da geçtiğimiz günlerde kripto hizmetlerine adım atmıştı.

UBS yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklar alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve dijital varlıkların temelini oluşturan teknolojiyle, yani dağıtılmış defter teknolojisi ile daha çok ilgilendiklerini belirtti.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto varlıklara ilginin arttığı dönemlerde UBS’nin bu hizmetin dışında kalması durumunda müşteri kaybı yaşayacağı yorumları yapılıyor.

Bir başka İsviçre bankası Julius Baer Group’un CEO’su Philipp Rickenbacher geçen hafta bir konferansta varlık yöneticisinin, müşterilere kripto varlıklarına erişim sağlamak için ortaklarla birlikte çalışmayı düşündüklerini açıklamıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İsviçre’nin dev bankasından kripto adımı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...