İtalya’da Bitcoin devrimi: Visa ve American Express’ten daha çok tercih ediliyor

Dijital pazarlama şirketi SEMRush’un verilerine göre, İtalya’da Bitcoin online alışverişlerde en çok kullanılan üçüncü ödeme metodu.

İtalya’da müthiş bir Bitcoin sevgisi ortaya çıktı.

Pazarlama konusundaki analiz firması SEMRush’ın verilerine göre, Bitcoin ülkede online alış verişte en çok kullanılan üçüncü ödeme şekli… İlk sıralarda ise PayPal ve PostePay kullanılıyor.

SEMRush’ın verdiği bu bilgi ise, e-ticarette Bitcoin’in çok geniş çevrelerce kullanıldığını, hatta Visa, MatserCard ve American Express’ten daha fazla kullanıldığını gösteriyor. İtalyan Gazetesi La Stampa da bu haberi duyurdu.

İtalya’nın e-ticarete ilgisi son yıllarda önemli ölçüde arttı ve İtalyanlar arasındaki dijital ödeme yöntemleri çeşitlendi. Akdeniz ülkesi açıkça, geleneksel kredi kartı kullanmanın ötesine geçti.

Bitcoin böylece adeta bu sektörün içine gizlice sızmayı başarmış oldu. İtalyan Gazetesi La Stampa’da yer alan habere göre; Bitcoin online alışverişlerde ayda ortalama 215,800 kezden fazla kullanıldı. Bu sayı American Express‘te 189,000, Visa ve Mastercard‘da ise ayda yaklaşık 33,950.

SEMRush’tan elde edilen veriler; Bitcoin işlemlerinin bu yıl haziran ayında İtalya’da zirve yaptığını ve aynı ayda yaklaşık 368,000 işlem gerçekleştirildiğini gösteriyor. Bitcoin’in yine haziran ayında yılın en yüksek fiyatı olan 13,000 dolara ulaşması da ilginç bir tesadüf.

PayPal İtalya’da online ödemelerin zirvesinde yer alıyor. PayPal ile her ay 1,383,000 ödeme yapılıyor. PayPal‘ın bu kadar fazla kullanılma sebepleri ise global şekilde kabul edilmiş olması ve kullanım kolaylığı. İtalyan ödeme modeli PostePay ile yapılan işlem sayısı da 1,175,000. PostePay bu rakamla ikinci sırada yer alıyor.

Bu rakamları birleştirdiğinizde, her ay İtalya’da online ürün satın almak için yapılan Bitcoin işlemlerinin miktarını çok az bulabilirsiniz ancak BTC’nin Visa, Mastercard ve American Express’i geride bırakması büyük başarı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İtalya’da Bitcoin devrimi: Visa ve American Express’ten daha çok tercih ediliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...