Jack Dorsey’den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!

Haziran ayı başında Jack Dorsey, Square’in açık kaynaklı, vekaletsiz Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıklamıştı. Dorsey’den bu sefer Lightning NetWork açıklaması geldi.

Sosyal medya ağı Twitter ve finansal hizmetler şirketi Square’in kurucu ortağı Jack Dorsey, Bitcoin’in Lightning Network yan zincirini işletmelerinden en az biriyle entegre etmeyi planladığını doğruladı.

Dorsey, 11 Haziran’da Twitter kullanıcısı “deyonté”den gelen ve Dorsey’in Lightning Network’ü Twitter’a veya Twitter’ın 2019’dan beri insan gücünü geliştirmeye adamış olduğu merkezi olmayan sosyal ağ BlueSky’a entegre etmesini talep eden bir soruya yanıt verdi.

Buna karşılık Dorsey, “Sadece bir zaman meselesi” yanıtını verdi.

jack dorsey Jack Dorsey'den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!

 

Dorsey’in yanıtı, BlueSky veya Twitter’ın yada hatta her iki şirketi için bir Lightning entegrasyonunun söz konusu olabileceği yönünde yorumlandı. Elbette bunun hayata geçirilmemesi de mümkün olabilir.

Öte yandan, Dosey’in tweetinin, Square’in dijital varlık operasyonlarını genişletmek için yaptığı son hamlelerin ortasına gelmesi de oldukça dikkat çekici.

Bilindiği gibi Dorsey, ay başında, Square’in açık kaynaklı velayetsiz bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıklamıştı. Ayrıca, Square blockchain altyapı firması Blockstream ile bir ortaklık ortaya koyduğunu ve Square’in güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisine 5 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Jack Dorsey’den kripto dünyasını heyecanlandıran tweet!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...