JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır

Geçtiğimiz yıllarda birçok kez Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan hatta bir çalışanının Bitcoin işlemi yaptığını görmesi halinde onu kovacağını da belirten JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin almak için borç alan birinin ‘aptal’ olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan’da CEO’luk görevindeki isim Jamie Dimon yine Bitcoin’i ve ona yatırım yapanları eleştirdi. Bu konuda tutarlı bir yaklaşım sergileyen ve 2017’den bu yana fikrini değiştirmeyen Dimon, Times of India’ya verdiği çevrimiçi bir röportajda regülasyonlar ve Bitcoin hakkında konuştu.

“Regülasyonlar gelecek ama umrumda değil”

Bitcoin’in kendisi için çok önemli bir varlık olmadığını ve ona insanların önem atfettiğini belirten Dimon şunları söyledi:

“İnsanalr Bitcoin’e olması gerektiğinden çok daha fazla önem veriyorlar. Onun için çok fazla nefes tüketiyorlar. Regülasyon konusunda ise, hükumetler zaten her şeyi regüle etmek isterler. Bitcoin’in bir varlık mı, para birimi mi yoksa değişim aracı mı olduğunu bilmiyorum. Menkul kıymetler kanunlarına uyup uymadığını da bilmiyorum ama onu regüle edecekler. Getirilen kısıtlamalarla ortadan kaldırabilirler mi, hiçbir fikrim yok. Açıkçası umrumda da değil. Bitcoin almıyorum.”

“Onun için borç alan aptaldır. Balon patlayacak”

Geçmişte olduğu gibi Bitcoin’in bir balon olduğunu ve birgün patlayacağını söyleyen Dimon, ayrıca en büyük kripto parayı Hollanda’daki ‘lale balonu’an benzetti:

“Bitcoin, ‘Lale Balonu’ ve ‘Beanie Babies’ gibi birçok kişinin cebini boşaltacak ve sonunda patlayacak bir çılgınlık. Bitcoin almak için borç alan aptaldır. Dünyaaki tüm piyasalarda spekülasyonlar olur. Komünist ülkelerde bile olur. Bu spekülasyonlar yaşandığında insanlar neden şaşırıyor anlamıyor. Hele ki, likidite olduğunda… Bu, Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içinde 10 kat büyümeyeceği anlamına gelmez. Ancak ben bunu umursamıyorum”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...