Kanada’dan Kripto Madenciliğine Düzenleme

Kanada sınırlarında yer alan en büyük eyaletlerden birisi olarak bilinen Quebec, sınırları dahilinde geliştirilmesi planlanan yeni kripto para madenciliği girişimlerine karşı önlem aldı.
Quebec bölgesi kullanıcılarına sağladığı ucuz hidroelektrik olanaklarıyla tanınıyor. Bu olanaklardan faydalanmak isteyen kripto para madencileri işletmelerini Quebec sınırlarında geliştirmenin yollarını arıyor. Kanada merkezli gazete Les Affaires geçtiğimiz cuma günü bu konuya ilişkin bir haber yayınladı. Bu habere göre kamu hizmeti gören bir kuruluş olarak faaliyetlerini sürdüren Hydro-Quebec yetkilileri kendilerine başvuran yeni müşterilerle çalışma taleplerini reddediyorlar. Yetkililer bu duruma gerekçe olarak hidroelektrik santrallerinin mevcut talebi ancak karşıladığı gerçeğini gösterdiler.

Quebec Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Pierre Moreau konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Moreau yaptığı açıklamalar kapsamında kripto para madencilerinin çok fazla enerjiye ihtiyaç duyduğuna değindi. Bakan Moreau bu şirketlerin diğer fabrikalarla karşılaştırıldıklarında çok daha az oranlarda istihdam alanı sağladıklarını da ifadelerine ekledi. Üstelik bakan Quebec bölgesinin kripto para madencilik şirketleri tarafından oluşturulan enerji talebini karşılayamama ihtimali olduğuna işaret etti.

Pierre Moreau tarafından bu konuya ilişkin kaydedilen açıklamalar şu şekilde:

“Tüm Quebec’lilerin ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini alabilmelerini sağlamak devletin görevleri arasında yer alıyor. Hydro-Quebec kışın ortasında vatandaşlarımıza: ‘Affedersiniz, size enerji sunamıyoruz çünkü kripto para madenciliği yapıyoruz.’ şeklinde bir açıklama yapamaz.”

Öte yandan ülkenin enerji sağlayıcısı Hydro-Quebec yerel gazete Les Affaires tarafından yayınlanan haberde dile getirilen bu iddiaları doğrulamışa benziyor. Buna göre kuruluş kendisine başvuran her projeye enerji sağlamayacak.

Yerel haber ajanslarından edinilen bilgilere göre Hydro-Quebec’e madencilik faaliyetleri için son birkaç ayda yapılan başvurular “binlerce megawattlık enerji ihtiyacını” gündeme getiriyor.

Yetkililer şu sıralar kripto para madencilik tesislerine yönelik getirilecek yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyorlar. Bu düzenlemeler tamamlandığında ilgili kuruluşun yeniden başvuru kabul edeceği düşünülüyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kanada’dan Kripto Madenciliğine Düzenleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...