Kanadalı ünlü iş insanı kritik Bitcoin kararı eşiğinde!

Kanadalı ünlü iş adamı ve televizyon yıldızı Kevin O’Leary yaptığı yatırımlarda ilk defa Bitcoin ve kripto paraların önemli bir eşiği geçtiğini belirtiyor.

Kanadalı iş adamı, yazar, politikacı ve televizyon kişiliği Kevin O’Leary, ilk defa Bitcoin’e altından daha fazla maruz kaldığını açıkladı. Ayrıca önümüzdeki birkaç ay içinde kriptoya ayırdığı yatırımlarını yüzde 7’ye yükseltmeyi planladığını bildirdi. Şu sözlerle de kriptoya dikkat çekiyor:

“Kriptolar hiçbir zaman gitmeyecek. Gitmelerini sağlayacak bir durum da görmüyorum.”

Altından daha fazla Bitcoin’i var

Kevin O’Leary bir de portföyünde şimdi altında daha fazla Bitcoin ve kripto para olduğunu da açıklıyor. Kısa süre önce bir tweet üzerinden şöyle dedi:

“İlk defa kriptoya yatırımın altından daha fazla.”

Bu açıklamaları kısa süre önce verdiği bir röportajından sonra yaptı. Röportajında ise bir kripto yatırımcısı olduğunu belirterek, kripto paralara “inanan” biri olduğunu kaydediyor. Şöyle diyor:

“Yılın sonunda, faaliyet gösteren şirketimizin kripto para portföyünün yüzde 7 oranında olmasını umuyorum. Bir strateji olarak çok farklı ve çok geniş çapta kripto ürünlerine yatırım yapıyorum.”

Kanadalı iş adamı, yazar, politikacı ve televizyon kişiliği Kevin O’Leary, sıfır kripto para yatırımı olan birisi ile konuşacak bir şeyi olmadığını söylüyor. Onun dışında herkesi dinlemeye ve tartışmaya hazır.

Hükümetlerin Bitcoin’i yasa dışı yapması uzak bir ihtimal

O’Leary ayrıca hükümetlerin kripto paraları yasaklayıp yasaklamayacakları ile ilgili görüşünü de paylaşıyor.

Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio, kısa süre önce yaptığı açıklamada, çok fala başarılı olması durumunda hükümetlerin Bitcoin’in “öldürebileceğini” belirtmişti. O’Leary ise bu konuda şu görüşünü paylaşıyor:

“Bu büyük bir tartışma. Bununla birlikte, kripto para birimleri aracılığıyla sağlanan üretkenlik geliştirmeleri ve merkezsiz finansın (defi) tüm altyapısı, hükümetler için bile fazlasıyla ilgi çekici. ABD hükümetinin, her türlü merkezi ve merkezsiz finans sistemindeki gelişmelerin öne çıkarıldığı yeni online ödeme sistemleri ve hizmetlerinin geliştirilmesinde geride kalmak istediğini düşünmüyorum.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kanadalı ünlü iş insanı kritik Bitcoin kararı eşiğinde!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...