Kapsamlı Bitcoin operasyonu: 15 bin adresteki BTC’ler tek adreste toplandı

En az 1 BTC tutulan Bitcoin adresleri, son günlerde yaklaşık 15,000 düştü. Bu düşüşün tek bir borsadan kaynaklandığı belirtiliyor.

Son günlerde en az 1 BTC tutan cüzdanların sayısında görülmemiş sert bir düşüş yaşandı. Bu cüzdanların sayısı, Eylül ayının üçüncü haftası itibari ile yaklaşık 825,000’e ulaşmış ve tarihi bir rekor elde etmişti. Öte yandan kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Glassnode’a göre, birkaç gün sonra bu rakamda yaklaşık 15,000’lik bir gerileme oldu.

En az 1 BTC tutan adres sayısı neden düştü?

“En az 1 BTC tutan Bitcoin adreslerinde görülen son düşüş endişe verici değil ve ağ temelleriyle hiçbir ilgisi bulunmuyor.” diyen Glassnode, bunun bir borsa tarafından yapılan kurum içi işlem olduğunu belirtiyor. Buna göre, çok sayıda farklı adreste tutulan küçük miktardaki BTC’ler, tek bir adrese taşınarak orada birleştirildi ve sayıdaki düşüş de bundan kaynaklandı.

Yeni Bitcoin adresleri tekrar çıkışta

2020’nin başlarından beri, yeni Bitcoin adreslerinin artış hızında ivme büyüyor. Son dönemde, günlük yaklaşık 3 bin 500 yeni Bitcoin adresi oluşturuluyor. Bu sayı, Bitcoin fiyatının 3 bin ila 4 bin dolar seviyelerinde gezindiği 2019 yılı başlarında 2 binin altındaydı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kapsamlı Bitcoin operasyonu: 15 bin adresteki BTC’ler tek adreste toplandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...