Koronavirüs korkusu büyüdü, piyasalardan 700 milyon Bitcoin silindi

Koronavirüs salgınının yarattığı endişelerden dolayı küresel piyasalar, 2008 krizinden bu yana en kötü haftasını geçirdi. Son bir haftada piyasalardan 6 trilyon dolar silindi. Bu rakam, bugün 700 milyon BTC’ye genk geliyor.

Son bir haftada dünya çapında hisse senedi piyasaları epeyce kötü bir hafta geçirdi. Küresel piyasalarda koronavirüs etkisi büyük ölçüde hissedilirken hisselerle korelasyonsuz bir varlık olarak öne çıkan Bitcoin de benzer davranıyor.

Lider kripto para, geride kalan bir hafta içinde 10 bin dolardan 8400 dolara yüzde 16 değer kaybetti. Öte yandan BBC’ye göre, 2008 yılındaki küresel ekonomik krizden beri en kötü haftayı yaşayan hisse senedi piyasalarından 6 trilyon dolar silindi. Bu, yaklaşık 700 milyon BTC’ye denk geliyor.

Şimdi yatırımcılar, koronavirüs salgınının küresel bir resesyona neden olabileceğinden endişe ediyorlar. Küresel piyasalardaki son satış dalgası, özellikle koronavirüs vakalarının İtalya’da da görülmeye başlanmasıyla geldi. Avrupa ülkesinde vaka sayısı hızla artıyor ve son verilere göre, yaklaşık 900 vaka tespit edilirken bunların 21’i hayatını kaybetti.

BBC’ye konuşan Standard Chartered Bank stratejisti Mayank Mishra, piyasanın öncesinde Çin’de alınan önlemlerle bulaşma oranının azalması sonucunda rahatladığını fakat virüsün Çin dışına yayılarak Güney Kore, İtalya ve Japonya’da çok sayıda vakaya yol açmasının endişeleri önemli ölçüde artırdığını söyledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Koronavirüs korkusu büyüdü, piyasalardan 700 milyon Bitcoin silindi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...