Kripto para borsaları arasında THETA fiyatında büyük sapmalar görülüyor

Son haftaların parlayan yıldızı THETA, farklı borsalarda önemli ölçüde farklı fiyat seviyelerden işlem görüyor.

Son dönemin adından sıkça söz ettiren altcoin’i THETA, 19 Mart ile 27 Mayıs günleri arasında %1000’lik bir yükseliş yaşadı. Birkaç gündür gerileyen kripto para, buna rağmen yaklaşık bir ay öncesine göre, yüzde 500 daha yukarıda işlem görüyor.

THETA’daki bu parabolik ralliyi takiben fiyat farklı kripto para borsaları arasında önemli sapmalar gösterdi. Haberin yayına girdiği dakikalarda Huobi’de 0.37 dolardan alınıp satılan THETA, Gate.io’da 0.30 ve Binance’te ise 0.32 dolardan el değiştiriyor. Huobi ve Gate.io borsaları arasında yüzde 23, Binance ve Huobi arasında ise yüzde 15’lik bir fark var.

Peki bu fiyat farklığı neyden kaynaklanıyor? Kripto para türev borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’a göre birkaç borsa birkaç gün önce para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı ve çoğu borsa bunu hala uyguluyor. Bu durum, farklı borsalar arasında arbitrajı imkansız hale getirdi ve sonuç olarak fiyat farklılıkları büyüdü.

THETA’daki fiyat artışı, projenin ana ağının 2. sürümünün lansmanı ve Samsung ile Google ortaklıklarının ardından geldi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para borsaları arasında THETA fiyatında büyük sapmalar görülüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...