Kripto para borsaları UPbit ve Bithumb toplamda 19 altcoin’i liste dışı ediyor

Kripto para borsaları UPbit ile Bithumb, toplamda 19 kripto parayı liste dışı etme kararı aldı.

Güney Kore’nin işlem hacmiyle en büyük iki kripto para borsası olan Bithumb ve UPbit, geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir liste açıkladı. Listede borsadan çıkarılacak olan birçok kripto para sıralandı.

UPbit, 17 kripto paranın liste dışı edileceğini duyurdu. Borsadan yapılan açıklamada, bu kripto paralar Memetic (MEME), MonetaryUnit (MUE), NAGA (NGC), VeriCoin (VRC), Swarm City (SWT), Gnosis (GNO), Feathercoin (FTC), Viacoin (VIA), Patientory (PTOY), GameCredits (GAME), Blockparty (BOXX), Dragonchain (DRGN), IHT Real Estate Protocol (IHT), Humaniq (HMQ), OKCash (OK), Odyssey (OCN), MonaCoin (MONA) olarak belirtildi. UPbit’in bu kararı almasının arkasındaki ana neden kripto paraların geliştiricileri ile borsa arasındaki iletişim eksikliği.

Yukarıda sayılan kripto paralar için alım satım 6 Mart’ta tamamen durdurulacak.

Öte yandan Bithumb’dan da benzer bir hamle geldi. Ülkenin bir başka önemli borsası, 2 kripto parayı borsadan çıkaracağını açıkladı. Bithumb’ın açıklamasına göre, CyberMiles (CMT) ile Populous (PPT) 9 Mart’ta işleme kapatılacak.

UPbit, son 24 saatte 150 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşırken Bithumb’da ise 112 milyon dolarlık alım satım gerçekleştirildi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para borsaları UPbit ve Bithumb toplamda 19 altcoin’i liste dışı ediyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...